Tartinka z twarogiem, gruszką, pieprzem i ziarenkami granatu

Chrupiące pieczywo, kwaśno-tłusty twaróg, ociekająca sokiem gruszka sowicie oblana miodem i doprawiona świeżo zmielonym pieprzem, która stawia na nogi kubki smakowe niczym pierwsza kawa w ciągu dnia. Po drodze gdzieniegdzie ziarenka granatu strzelają między zębami.

Obiecałem swoje ulubione kombinacje smakowe kanapek, więc dodaję ten prosty przepis, który cieszy. Kanapeczka jest tak rozkosznie urocza, że nie mogłem się powstrzymać i nazwałem ją wdzięcznie z francuskiego tartinką.

Do jeszcze niedawna rękami i nogami wzbraniałem się przed twarogiem, ale kiedy spróbowałem prawdziwie tłustego okazu z 16% tłuszczu w suchej masie, moje kubki smakowe przeżyły renesans smaków. Lekka kwaskowatość idealnie kontrastuje z soczystą gruszką, ostrym pieprzem i sporą ilością miodu. Och, jak rozkosznie.

Tartinka z twarogiem, gruszką, pieprzem i ziarenkami granatu 5

Tartinka z twarogiem, gruszką, pieprzem i ziarenkami granatu:
1 duża kromka ulubionego pieczywa, u mnie na zakwasie pszennym levain
3 łyżki tłustego twarogu, u mnie ze Strzałkowa 16%
2 łyżki jogurtu greckiego lub tłustej śmietany
masło
½ gruszki, słodkiej i miękkiej
1 łyżka ziarenek z granatu
świeżo mielony pieprz, odrobina soli
sporo miodu

Pieczywo zgrilluj lub podsmaż na maśle. Tłusty twaróg wymieszaj ze śmietaną lub jogurtem greckim, dodaj łyżeczkę miodu. Gruszkę pokrój na plasterki.

Zgrillowane pieczywo posmaruj masłem, posmaruj twarogiem ze śmietaną, ułóż plasterki gruszki, polej miodem, obsyp ziarenkami z grantu i dopraw świeżo zmielonym pieprzem i odrobiną soli. Rozkoszuj się chwilą.

Będzie mi bardzo miło, jeśli zrobicie zdjęcie swojemu daniu, wrzucicie na Insta lub Facebooka i oznaczcie #rozkoszny, aby mógł zobaczyć wasze cudo. Do zobaczenia i smacznego!

Wasz,
Rozkoszny

Tartinka z twarogiem, gruszką, pieprzem i ziarenkami granatu 6 Tartinka z twarogiem, gruszką, pieprzem i ziarenkami granatu 7 Tartinka z twarogiem, gruszką, pieprzem i ziarenkami granatu 8

UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on twitter

Leave a Comment