Sernik baskijski (ale jeszcze lepszy)

Jeśli zapytasz jakąkolwiek osobę z branży kulinarnej o najlepszy sernik pod słońcem, prawie zawsze usłyszysz, że to ten z San Sebastian – baskijski antysernik. Przypalony na karmelowo, o konsystencji bardziej przypominającej jadalne chmury niż ser. Ja usadziłem go na chrupiącym, maślanym spodzie, aby smakował jeszcze lepiej.

Od razu zacznę, że nie jest to kopia sernika baskijskiego. Poczyniłem dość drastyczne zmiany, aby jeszcze bardziej spotęgować jego smak. Ale od początku…

San Sebastian, 1990, Santiago Rivera przejmuje stery rodzinnej knajpki La Viña. Jedną z jego pierwszych decyzji jest nowa pozycja deserowa. Ma być to tarta de queso, sernik. Głównym celem Santiago jest kremowa konsystencja, nie zważa na inne czynniki: na kolor, na kształt, czy na ogólna aparycję. Tak rodzi się ciemny jak smoła, koślawy sernik bez spodu, skrywający nieprzyzwoicie kremowe wnętrze. Jest trochę jak dojrzały camembert, z intensywną w smaku skórką i rozpływającym się środkiem.

Kilkanaście lat później sernik zaczyna pojawiać się w menu nowojorskich restauracji prowadzonych przez szefów kuchni, zachłyśniętych swoimi kulinarnymi podróżami do Hiszpanii. Dla Amerykanów jest to niemała kontrowersja. To wręcz antysernik. Za oceanem serniki zawsze były białe jak śnieg i równe jak stół (patrz sernik nowojorski). Ten jest jego zaprzeczeniem.

Szefowie kuchni i autorzy książek kulinarnych prześcigają się w otworzeniu jego receptury. Sam Santiago Rivera nie zdradza oryginalnego przepisu, jednocześnie mówiąc, że nie ma tu żadnego sekretu. Postanowiłem do wyścigu dołączyć i ja.

Już pierwszy sernik był spektakularnie pyszny, zupełnie jak chmurka. Ale wtedy uderzył mnie wpływ madryckiej gastronomii. W Madrycie sernik to nieśmiertelny deser modnych restauracji (tak jak fondant czekoladowy w Polsce). Inaczej niż w San Sebastian, tutaj zawsze usadzony jest on na kontrastującym ciasteczkowym spodzie, a jego wnętrze (w tych najbardziej modnych knajpkach) pozostaje półsurowe, wylewające się na talerzyk niczym gęste mleko. Moja wersja jest kompromisem pomiędzy tymi dwoma podejściami.

Z kolejnych przestępstw, oddalających mój przepis od oryginału, a zbliżając go do miana najlepszego sernika, jaki jadł świat (to są POWAŻNE oświadczenia), jest dodatek soli, wanilii oraz jogurtu greckiego. Sól i wanilia wydobywają smak, sprawiając, że sernik nie jest mdły. Ponadto trzeba mieć na uwadze, że oryginał wypiekany jest na hiszpańskim serku kremowym San Millan, dwa razy bardziej słonym niż powszechnie dostępna Philadelphia. Jogurt grecki rozluźnia konsystencję sernika, uzupełniając go o kwaśności, której zawsze mi brakuje w sernikach nie bazujących na twarogu.

Zrezygnowałem też z mąki, podwyższyłem temperaturę piekarnika i skróciłem czas pieczenia, tak aby szybko uzyskać skarmelizowany wierzch i ultrakremowe wnętrze. Rezultaty są zachwycające.

UWAGA: 15.12.2020 zmieniłem recepturę podwyższając temperaturę pieczenia z 220 do 240 stopni Celsjusza i dodając cukier puder, pomagający w karmelizacji. Jeśli jednak twój piekarnik ma tendencję do spiekania, piecz sernik w 220 stopniach Celsjusza.

Sernik baskijski (ale jeszcze lepszy) 1

Sernik baskijski (ale jeszcze lepszy)
tortownica 23 cm
180 g ulubionych ciasteczek, najlepiej digestives
3 łyżki masła
750 g serka śmietankowego typu Philadelphia (patrz Rady/porady)
250 g gęstego jogurtu greckiego, odsączonego z serwatki na sitku
1 ¼ szklanki (250 g) drobnoziarnistego cukru
6 dużych jajek „zerówek”
1 ½ szklanki (400 ml) śmietany kremówki 36%
1 płaska łyżeczka drobnej soli morskiej
1 łyżeczka ekstraktu waniliowego
2 łyżki cukru pudru (opcjonalnie)

1. Rozgrzej piekarnik wraz z blachą do 200 stopni (góra-dół). Tortownicę wysmaruj masłem, spód i boki wyłóż papierem do pieczenia tak, aby wystawał 4 – 5 cm ponad formę. Ciasteczka zblenduj na pył, wymieszaj z roztopionym masłem. Przełóż do tortownicy, dokładnie dociskając masę. Piecz przez około 6 minut, do „wysuszenia”. Wystudź. Podnieś temperaturę piekarnika do 240 stopni Celsjusza (220 st. C jeśli twój piekarnik ma tendencje do spiekania). Przypilnuj, aby był mocno nagrzany.

2. Ser, jogurt i cukier utrzyj mikserem, aż masa będzie gładka i aksamitna. Zacznij dodawać stopniowo jajka, jedno po drugim, cały czas miksując. Wlej śmietanę, sól i wanilię, zmiksuj. Masa będzie dość płynna.

3. Masę serową wylej bardzo powoli na wystudzony spód. Piecz przez około 30 minut, aż wierzch się skarmelizuje na kolor ciemno bursztynowy (możliwie, że nieregularnie np. tylko brzegi), a środek sernika będzie się trząść jak galareta, wydając się surowy w środku. Zetnie się podczas studzenia.

4. Sernik wystudź w temperaturze pokojowej, a następnie przełóż do lodówki na minimum 8 godzin (po tym czasie zyska odpowiednią, wymarzoną konsystencję). Jeśli sernik się nie skarmelizował, możesz posypać go cukrem pudrem i skarmelizować go za pomocą palnika kuchennego do crèmu brûlée.

5. Serwuj schłodzony, bez żadnych dodatków odwracających uwagę od jego perfekcyjnej perfekcji.

Rady/porady
1. Do sernika baskijskiego – jako stosunkowo nowego wynalazku – używa się serka kremowego typu Philadelphia. Jest on odpowiednio tłusty, słony i maziasty – i to jest właśnie zasadnicza różnica od serników na polskim twarogu, który w tym przepisie także się sprawdzi, dając po prostu inny efekt (także pyszny, ale mniej kremowy). W takiej wersji sięgnij po 500 g twarogu sernikowego i 250 g mascarpone.
2. Ciekawy jesteś oryginalnej wersji? Pomiń spód, a sernik piecz 20 – 25 minut w 260 stopniach Celsjusza. Smakuje jak serowy suflet z karmelową skorupką. Nie da się go nałożyć nienaruszonego na talerzyk.

Nie zapomnij pochwalić się, wstawiając zdjęcie na Instagram z hasztagiem #rozkoszny, oznaczając mnie, abym Cię znalazł! Jeśli jeszcze nie śledzisz bloga na Instagramie i Facebooku, a chcesz być na bieżąco, koniecznie to nadrób.

Wasz,
Rozkoszny

jak zrobić sernik baskijski – film krok po kroku
Sernik baskijski (ale jeszcze lepszy) 2
Sernik baskijski (ale jeszcze lepszy) 3
wersja bez spodu
UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on twitter

970 komentarzy

Tomek 16 grudnia, 2019 - 6:39 pm

Zapowiadał się pysznie (opis…), ale przerósł nasze najśmielsze oczekiwania. Podejrzanie prosty, a efekty są rozkoszne 🙂 Rodzina mówi, że to najlepszy sernik, jaki zrobiłem. I chyba się zgadzam. Będzie na święta. 🙂

Reply
rozkoszny 16 grudnia, 2019 - 6:43 pm

Bardzo dziękuję za komentarz, długo nad tym sernikiem pracowałem 🙂

Reply
Magdalena Rosik 23 grudnia, 2020 - 1:20 pm

U nas sernik zagościł na stałe nie piekę nic innego A rodzina zachwycona smakiem. Dziękuję za przepis.

Reply
Justyna 4 marca, 2021 - 2:03 pm

Czy sernik można zamrozić?

Reply
rozkoszny 4 marca, 2021 - 5:24 pm

nie polecam

Karolina 11 marca, 2021 - 6:11 pm

można i jest okej 🙂

Kasia 25 grudnia, 2023 - 5:59 pm

Mój niestety nie ściął się… po całej nocy w lodówce był płynny

MARTA 15 maja, 2024 - 11:28 pm

Czy wyjdzie z takiego zwykłego serka śmietankowego?

Małgosia 28 lipca, 2023 - 5:53 pm

Czy jogurt grecki można zamienic na skyr naturalny?

Reply
Kasia 13 lutego, 2024 - 1:20 pm

Właśnie wyjęłam go z piekarnika, a zrobiłam go z myślą o jutrzejszych walentynkach. Jutro będę wiedziała czy wszystko wyszło jak trzeba. Składniki zredukowałam adekwatnie do 625g serka pholadelphia i formy 20cm

Dorota 12 kwietnia, 2024 - 2:58 pm

Czy ktoś może próbował? 🙂

Kaja 9 stycznia, 2022 - 7:56 pm

Czy masło można zamienić na jakis inny rodzaj tłuszczu? 🙂

Reply
rozkoszny 10 stycznia, 2022 - 8:28 pm

Nie

Reply
Basia 15 grudnia, 2023 - 7:51 pm

Czy ten sernik można mrozić?

Aleksandra 14 lutego, 2024 - 10:29 pm

Czy tortownica 26cm też będzie w porządku?🥺 Niby tylko 3cm, ale w kuchni czasami taka mała zmiana ma ogromne znaczenie, dlatego wolę się upewnić:)

rozkoszny 5 marca, 2024 - 4:36 pm

trzeba przeliczyć składniki

Ania 2 maja, 2023 - 10:24 pm

Ile ml ma szklanka z tego przepisu??

Reply
rozkoszny 3 maja, 2023 - 4:05 pm

250 ml

Justyna 22 kwietnia, 2024 - 11:55 am

Sernik jest pyszny! Mąż uwielbia go robic, mamy jednak jeden problem, otóż spód zaczyna po jakims czasie puszczac soki/tłuszcz i ostatecznie sernik „stoi w wodzie”. Zastanawiamy się, co może być problemem? Helpunku!

MARTA 15 maja, 2024 - 11:28 pm

Czy wyjdzie z takiego zwykłego serka śmietankowego?

Reply
Dorota 25 maja, 2024 - 5:04 pm

Zrobiłam z Twoj smak i jest ok

Paulina 21 września, 2023 - 6:03 pm

Czy dałoby się zrobić monoporcje z tego przepisu? Takie np w papilotkach na babeczki? Uwielbiam to ciacho, ale zbliża się przyjęcie, na którym chciałabym żeby każdy miał swoją wcześniej przygotowaną porcyjkę 🙂

Reply
Paweł 16 listopada, 2023 - 2:10 pm

Wystarczy przelać masę do foremek, nie trzeba kombinować.

Reply
Lucja 25 grudnia, 2023 - 6:42 pm

ale jaki będzie wtedy czas pieczenia? tak samo przy mniejszych formach, np 15 cm.

Kasia 1 kwietnia, 2024 - 11:25 pm

Niestety mi i rodzinie nie posmakował. Zbyt słodki. 2 łyżeczki i wystarczy.Cała ta jego maślaność jest jego wadą, nie da się fajnie ukrócić ani wziąć do ręki. Są dużo lepsze serniki wg mnie

Reply
Mik 15 maja, 2024 - 10:54 pm

O gustach sie nie dyskutuje. A jesli nie lubisz slodkich rzeczy to na logike daj sobie mniej cukru niz w przepisie 🤦‍♀️

Reply
Merry 18 kwietnia, 2024 - 8:26 pm

robię go pierwszy raz, zrobilam wg przepisu, kupilam wszystko jak w przepisie i mam blaszke 23, ale tego jest tak duzo, ze ta blaszka jest zdecydowanie za mala, bez problemu ta ilosc by weszla do 26, nie ma opcji ze zrobilam cos nie tak, wszystko wazone.

Reply
Zembatka 20 czerwca, 2024 - 7:27 pm

Właśnie u mnie to samo, blaszka ma wysokość 7 cm i nie zmieściło się wszystko. Zrobiłam szybko drugi spód i mam teraz dwa serniki:-)

Reply
Kasia 28 czerwca, 2024 - 8:01 pm

Witam!Bardzo dziekuje za przepis na ten sernik!!Jest fantastyczny ❤️Zrobilam po raz pierwszy i wyszedl rewelacyjny.Jego aksamitna konsystencja i chrupiący spod.Obled.Gratuluje inwencji twórczej i odwagi w stwarzaniu niekonwencjonalnych połączeń.Jestem pod wrażeniem.Xxx

Reply
Marta 27 marca, 2020 - 1:36 pm

Genialnie rozkoszny:)

Reply
rozkoszny 27 marca, 2020 - 2:37 pm

bardzo się cieszę!

Reply
Kinga 19 grudnia, 2020 - 5:53 pm

A ja na święta planuje go zrobić w formie tartaletek czekoladowych zobaczymy co mi z tego wyjdzie🤭

Reply
Martyna 8 lipca, 2023 - 11:39 pm

Czy oryginalny serek philadelphia można zamienić na inny – bardziej dostępny.

?

Zuzanna 26 stycznia, 2023 - 12:08 pm

Czy śmietaną ma być zimna czy powinna być w temperaturze pokojowej?

Reply
rozkoszny 29 stycznia, 2023 - 5:22 pm

Nie ma to różnicy

Juana 23 marca, 2023 - 10:08 am

No nieprawda, wszystkie składniki do każdego ciasta powinny być w tej samej temperaturze, najlepiej pokojowej.

Iza 16 listopada, 2023 - 4:03 pm

Ja wyjmuję wszystko prosto z lodówki i zawsze wychodzi. Robiłam już to ciasto z 10 razy.

karolina 13 grudnia, 2023 - 11:19 am

Jeżeli użyje serka/sera „mój ulubiony wieluń” można go kupić w wiaderku 1kg to traktować go jako zamiennik serka philadelfia? Normalnie uzywam go do innych serników;)

Wtedy „mój ulubiony” + twaróg ( w wersji zamiast jogurtu) ?

Ola 14 grudnia, 2023 - 10:55 am

Karolina- mój ulubiony to twarog. Zamiennikiem pgiladelphi są np. Twój smak niebieski serek kanapkowy lub delikate z biedry. Baskijski sernik jest lekko słony. Mój ulubiony z Wielunia to bardzo dobrej jakości zmielony już twarog, najlepszy do serników wszystkich. Ale w baskijskim nie jest odpowiednikiem philadeplhii 🙂

Marta 27 grudnia, 2023 - 7:17 pm

Sernik zrobił furorę podczas tegorocznych Świąt 😀 Słodko- słony, idealnie kremowy, z ciasteczkiem spodem – ideał! Już wiem, co będę piekła na Sylwestra 😉

Reply
Lorna 26 kwietnia, 2024 - 11:20 pm

Hej, ja robilam z moim ulubionym z Wielunia i w zasadzie wychodzi taki sam jak z Philadelphii

Ania 5 stycznia, 2022 - 11:29 am

Czy jeśli chxe zrobic z połowy skladnikow na mniejszej blaszce, mam skrócić czas pieczenia i jeśli tak to o ile ?

Reply
Ada 28 stycznia, 2022 - 3:35 pm

Niestety sernik nie wyszedł :(. W formie po upieczeniu zostało połowę z tego co wlałam, nie wiem gdzie wyparowała 😉 reszta. Sernik zrobił się płaski jak naleśnik na dodatek zrobił się mokry na spodzie (piekłam bez spodu, sam sernik). Ewidentnie to nie był mój dzień na pieczenie – ciasto z całą pomarańczą też nie wyszło tzn. wyszedł piękny zakalec.

Reply
rozkoszny 29 stycznia, 2022 - 5:48 pm

Proponuję przeanalizować przepisy dokładnie i robić kropka w kropkę. Jak wyjdzie, to dopiero następnym razem wprowadzać modyfikacje

Emilia 19 marca, 2022 - 5:37 pm

Robię go drugi raz. Wszyscy chwalą, mówią że jest wspaniały. Cuudowny. Uwielbiam ten przepis. Jesteś naprawdę zdolnym człowiekiem. Dziękuję że mogę korzystać z efektów Twojej ciężkiej pracy. Doceniam i jestem wdzięczna.

Ania Malinowska 19 grudnia, 2022 - 11:18 am

A czy ktoś umie podpowiedzieć, czym można zamienić śmietanę, której we Włoszech, gdzie mieszkam, nie za bardzo da się znaleźć? Dzięki 🙂

rozkoszny 20 grudnia, 2022 - 12:56 pm

Byłem wielokrotnie we Włoszech i śmietanka była 😀
Ew zastąp mascarponne

Klaudia 12 grudnia, 2023 - 10:31 pm

Czy ten sernik jest słodki? Jestem fanką raczej słodkich sernikow I boję się ze ten będzie po wytrawnej, słono kwasnej stronie 😔

Ela 12 lipca, 2024 - 11:21 am

Czy jest szansa, że sernik się uda jeśli zamienię cukier na ksylitol? 😉

karo 5 sierpnia, 2024 - 7:33 pm

ja zamieniam cukier na ksylitol i nigdy się nie nacięłam, robiłam ostatnio baskijski pistacjowy i z ksylitolem wyszedł super

Sylwia 26 marca, 2023 - 11:27 am

Sernik wyszedł mi mokry w środku, taki o konsystencji bardzo gęstego jogurtu 🙁 co mogłam źle zrobić? Piekłam 30 min w 240 stopni

Reply
rozkoszny 27 marca, 2023 - 4:51 pm

To idealna konsystencja sernika baskijskiego – proszę przeczytać wstęp do przepisu 🙂

Monika 16 maja, 2024 - 8:34 pm

Do pokruszonych ciastek dodajemy ostudzone masło czy prosto roztopione z palnika

Ann 16 grudnia, 2023 - 11:17 am

Czy serek almette zamiast philadelphia będzie ok?

Reply
Ola 8 stycznia, 2024 - 9:53 pm

Będzie ok! Piekłam na święta 2 serniki na almette i wyszły lepsze niż np z Delikate biedronkowego. Właśnie mam w piekarniku sernik również z almette 🙂

Marek 26 kwietnia, 2024 - 6:19 pm

Użyłem 4 x Almette śmietankowe 150 g, jedno mascarpone 250 g i reszta twaróg sernikowy, bo akurat był w lodówce, i wyszedł OK.

Olga 25 maja, 2024 - 8:05 pm

Hej, juz pare razy robilam sernik -wychodzi PRZEPYSZNY
Zamiast Philadelphii uzywam Twojego Smaku z Buedronki lub Auchan – spore Oszczędności 🤑

Reply
Magi 19 grudnia, 2020 - 11:28 am

Chce upiec ten sernik, ale nie rozumiem o co chodzi z tymi blachami. Rozgrzewamy piekarnik razem z blachą którą jest w wyposażeniu piekarnika A na to wstawiamy tortownicę z ciastem tak?

Reply
rozkoszny 19 grudnia, 2020 - 12:45 pm

Tak

Reply
Małgorzata 26 grudnia, 2021 - 2:45 pm

Dopiero trafiłam na ten przepis i zamierzam zrobić na Sylwestra ale nie rozumiem nadal 1 pkt. Rozgrzać piekarnik z blachami i pustą tortownica i dopiero potem nagrzaną smarować masłem? Czy rozgrzać z blachami piekarnika i do tego wstawić zimną wysmarowaną tortownicę z ciastkami zblendowanymi?

Reply
rozkoszny 28 grudnia, 2021 - 11:36 am

Rozgrzewamy tylko blachę

Marysia 3 lutego, 2022 - 1:09 pm

Jak upiec sernik jeśli nie mam opcji góra-dół w piekarniku? mam tylko termoobieg albo termoobieg ze spirala górna. Czy wtedy trzeba zwiększyć temperaturę czy może wydłużyć czas pieczenia?

Reply
Laura 4 października, 2023 - 12:24 am

Sama jestem ciekawa bo ja mam tylko termoobieg 😥

Magdalena 22 grudnia, 2023 - 8:50 pm

Ponawiam już zadane pytanie o sposób pieczenia w piekarniku, gdzie dostępna jest opcja: termoobieg, termoobieg+grill. Dziękuję!

MO 23 grudnia, 2023 - 6:48 pm

Ja tez mam tylko termoobieg i tak wlasnie pieke ale dluzej niz 30 min. Ja pieke 40 -45 min i robie wersje to druga z serkami mascapone. Jest przepyszny !

Kasia 4 stycznia, 2024 - 6:10 am

Hej, z tego co zaobserwowałam gdy nie miałam opcji gora-dol to zmniejszenie temperatury i oon10 °C 😊

Ola 11 stycznia, 2024 - 3:56 pm

Hej, jak najbardziej można upiec sernik z termoobiegiem, da się i wyjdzie, jednak termoobieg zwiększa szanse na to że sernik opadnie, bo wprowadza do ciasta dodatkowe pęcherzyki powietrza. Ja bym jednak zmniejszyła temperaturę i wydłużyła czas pieczenia 😉

Olga Szachmytowska 6 kwietnia, 2023 - 4:44 pm

Dzień dobry, czy waga jogurtu jest podana już po odsączeniu czy przed?

Reply
Agnieszka 9 czerwca, 2023 - 6:43 pm

Ja kupuję w Lidlu kubek 400 ml i dodaję to co zostanie po odsączeniu czyli taka zbita kulka

Magdalena 30 marca, 2023 - 8:48 pm

To jest sernik orgazmiczny, aż wstyd jeść przy stole! Dzięki za niego! Mam jedno pytanie. Za każdym razem spód mam ciapowaty, chociaż starannie dociskam. Co może być przyczyną?

Reply
Iza 23 marca, 2024 - 2:13 pm

Próbuje znaleźć odpowiedź wśród tylu komentarzy, ale chyba nie znajdę. Czy jeżeli chce go z robić w wersji twaróg+ mascarpone ( bo te składniki mam aktualnie w domu )to również dodaje jogurt grecki czy wtedy już go pomijam ??

Reply
Arleta Pewińska 29 marca, 2024 - 1:07 pm

Tak, ja robiłam wersję z zamiennikiem (twaróg i masca)powyżej i dodawałam jogurt

Reply
Fryderyk 4 kwietnia, 2021 - 9:53 pm

Zrobiłem pierwszy raz z Philadelphii i wyszedł super, tym razem spróbowałem z mascarpone i twarogu i wyszła tragedia, ścięły się tylko boki i przypalona góra a środek jest konsystencji śmietanki kremówki :((.

Reply
jam 19 sierpnia, 2021 - 12:50 pm

ja zawsze robię z twarogu, a raczej Wielunia kanapkowo sernikowego i mascarpone i wychodzi super. Jedni wolą bardziej ścięty inni wolą kremowy, jak śmietana 😛

Reply
Krupeczka 8 października, 2021 - 4:53 pm

A po wystudzeniu włożyłeś na 8 godzin do lodówki?

Reply
Mamasita 24 października, 2021 - 9:29 am

U mnie tez wyszedl surowy srodek. Za tydzien przetestuje z philadelfia

Reply
rozkoszny 24 października, 2021 - 1:47 pm

To jest konsystencja sernika baskijskiego. Proszę przeczytać wstęp do przepisu 🙂

Agata 29 grudnia, 2023 - 9:20 pm

Czy mogę dodać białej czekolady? Jeżeli tak w jakiej proporcji aby nie zepsuć konsystencji 🙂

Paulina 28 marca, 2024 - 12:49 pm

Mam pytanie. W grudniu piekłam ten sernik zgodnie z przepisem i rodzina była zachwycona jego smakiem. Ale chcieli spróbować go z rodzynkami. Tylko obawiam się, czy to ma sens? Czy rodzynki nie opadną na samo dno?

rozkoszny 29 marca, 2024 - 10:58 am

Masa jest rzadka, więc rodzynki raczej opadną

Kasia 22 czerwca, 2024 - 10:20 am

Ile trzeba odsączać jogurt aby uzyskał optymalną konsystencję? 🙂

Reply
Domi 21 grudnia, 2022 - 11:21 pm

To chyba wyszło Ci dokładnie to co mialo wyjść 😉

Reply
Karolina 7 maja, 2024 - 6:18 am

Dzień dobry!
Sernik, przynajmniej moim zdaniem, fenomenalny! Pod każdym względem, zarówno smaku, jak i konsystencji, a także łatwości wykonania. Mam tylko pytanie co do cukru. Czy jest możliwość zastąpienia go np.ksylitolem, bądź innym zamiennikiem? Czy ktoś może próbował? Z góry dziękuję za odpowiedź 🙂

Reply
Aga 16 grudnia, 2021 - 7:56 pm

Hej!
Konsystencja sernika genialna. Lekka slonosc Philadelphi rewelacyjna. Czy konieczna jest śmietana? Pozdrawiam!

Reply
rozkoszny 17 grudnia, 2021 - 6:34 pm

Tak 🙂

Reply
ADA 19 grudnia, 2022 - 6:37 pm

Witaj
Czy serek kremowy Filadelfia do wypieków taki jak w USA jest do dostania w Polsce? Pytam bo szukałam i nie ma ,a on ma zupełnie inny procent tłuszczu niż wersja do smarowania tzw. kanapkowa ,która zalega polskie półki.

Pozdrawiam

Reply
marta 23 grudnia, 2022 - 4:37 pm

też miałam ten problem! nigdzie nie można jej dostac. Ostatecznie kupilam cream cheese z piatnicy. dzisiaj bede probować😬

Patrycja 20 grudnia, 2022 - 3:11 pm

Gdzie można kupić taki serek ? Wszędzie są te małe do smarowania . Help

Reply
Ola 23 grudnia, 2022 - 4:18 pm

W wiaderku smietankowy Wieluń (kanapkowy) a super jest też z piątnicy wiaderko z serkiem do sushi, totalnie jak philadelphia, tez słonawy

Lula 22 grudnia, 2023 - 12:56 am

mozna zamowic na Allegro.. ludzie korzystajcie z internetu

Agata 5 stycznia, 2024 - 1:03 pm

Są w Biedronce, Auchan

Monika 17 stycznia, 2024 - 11:01 pm

I na pewno duża Philadelphia jest w Makro

Gosia 26 grudnia, 2021 - 6:48 pm

Niestety, ale wyszedł za rzadki, dosłownie wylewa się i nie da się pokroić 🙁 co zrobiłam nie tak?

Reply
rozkoszny 28 grudnia, 2021 - 11:29 am

Hej, trudno mi ocenić co masz na myśli przez „za rzadki”, ale proszę przeczytać wstęp do przepisu 🙂

Reply
Ania 4 grudnia, 2023 - 10:10 pm

Dzień dobry, w książce „nowe rozkoszne” jest sernik baskijski z mascarpone. Czy gesta smiatana kremowka, o której mowa w przepisie to taka, ktora w sklepie stoi w lodówce czy też zwykła słodka uht?

Reply
Marta 22 grudnia, 2023 - 10:58 pm

Dzień dobry, czy waga jogurtu jest podana już po odsączeniu czy przed?

Reply
Marta 22 grudnia, 2023 - 10:59 pm

Pytanko o wagę jogurtu, czy jego waga jest podana już po odsączeniu czy przed?

Reply
Ola 31 grudnia, 2022 - 12:07 pm

Czy jako bardzo gesty jogurt grecki można użyć skyru, czy ten tłuszcz z jogurtu greckiego wpływa znacząco na jakiś element sernika? 😉

Reply
Justyna 8 kwietnia, 2022 - 11:59 pm

Czy jest sens robienia właśnie tego (swoją drogą genialnego) sernika, jeżeli po upieczeniu i studzeniu całą noc w lodówce ciasto czeka sześciogodzinny transport samochodem?
Boje się, że ze względu na jego specyficzną konsystencję, taka podróż może mu bardzo zaszkodzić:/

Reply
rozkoszny 12 kwietnia, 2022 - 1:56 pm

Można, ale należy schłodzić przed podaniem

Reply
Renia 16 kwietnia, 2022 - 11:44 am

Ile potrzymać sernik po upieczeniu w piekarniku?
Czy można użyć słodkiej śmietany 30%?

Reply
rozkoszny 16 kwietnia, 2022 - 12:50 pm

Nie trzymamy sernika w piekarniku.

Reply
Adrianna 6 października, 2023 - 6:11 pm

Nie znalazłam ekstraktu waniliowego, czy może być pasta waniliowa?

Reply
j.s. 28 września, 2023 - 3:35 pm

Kreatywne rozwiązanie
A. Dzień przed podróżą:
1. Włożyć na noc do zamrażarki 2 małe butelki z wodą niegazowaną
2. Kupić torbę termiczną w supermarkecie (są zwykle przy mrożonkach)
B. Chwilę przed podróżą:
3. Wkładamy do torby butelki z zamrożoną wodą i sernik
4. Ruszamy w drogę 🙂

Reply
Piotr Rudnicki 7 września, 2022 - 12:12 pm

Polecam bardzo wspaniałe wygląda i jeszcze lepiej smakuje dziękuję za wytrwałość w ulepszaniu pozdrawiam serdecznie

Reply
Maria 1 grudnia, 2022 - 12:37 am

Czy można dodać do niego zmielonych na drobny mak/masę pistacji, żeby był zielony i pistacjowy?
Ile takiej masy pistacjowej dodać

Reply
Gosia 20 grudnia, 2022 - 12:23 pm

To już zupełnie inny przepis , ale zawsze może pani spróbować eksperymentować

Reply
Magdalena 23 grudnia, 2023 - 8:36 pm

Czy od razu wyjąć go z piekarnika ? Czy poczekać aż temperatura w piekarniku lekko spadnie

Reply
Natalia 23 grudnia, 2022 - 5:17 pm

Czy wyjdzie z serkami typu philadelphia 750 g+250 g mascarpone? 😀 ktoś próbował? Przymierzam się żeby zrobić nie mam jogurtu greckiego i sera twarogowego 🤔

Reply
Aga 20 października, 2023 - 10:58 am

Wyjdzie. Dodałam nieco więcej soli. Aaaa- na ciasteczkach Lotus wychodzi rewelacyjny!!!!!

Reply
Patrycja 19 grudnia, 2022 - 9:19 pm

A z jakiego dokładnie serka robicie ten sernik ? Gdzie kupujecie ?

Reply
Anna 1 stycznia, 2023 - 11:18 am

W Carrefour. Philadelphia serek

Reply
Krzysztof 20 stycznia, 2023 - 11:16 pm

Pytanie trochę z innej beczki.

Po co smarujemy formę maslem skoro później i tak wykładamy ją papierem?

Pozdrawiam

Reply
rozkoszny 22 stycznia, 2023 - 1:15 pm

Żeby papier się przykleił 🙂

Reply
Marta 4 stycznia, 2024 - 4:53 pm

Większej bzdury w życiu nie słyszałam.

Reply
Karolina 17 stycznia, 2024 - 11:33 pm

To żadna bzdura, też tak robię, to bardzo ułatwia pracę

KK 20 stycznia, 2024 - 10:41 pm

To zazdroszczę, skoro to największa bzdura, którą Pani słyszała XD

Anna 15 stycznia, 2024 - 11:03 pm

Masz rację 😊 robię tak samo 😊

Reply
Ania 28 marca, 2023 - 12:24 pm

Sernik wyszedł perfekcyjnie! Zrobiłam z mieszanki serków: 2 szt. philadelphia, 1 szt. mascarpone i 4 szt. serki śmietankowe almette i na spodzie ciasteczkowym- po prostu przepysznie wyszło! Czas pieczenia i temp 240- 30 minut i chłodzenie w temp pokojowej jedynie co to sernik puszcza trochę tzw serwatki, czy to normalne?

Reply
Anka 17 maja, 2023 - 7:38 pm

Ostatnio w Hiszpanii, w totalnie randomowej knajpie trafiliśmy na totalnie mistrzowski sernik baskijski. Od tego momentu zamawialiśmy go w wielu miejscach, większość nas zawiodła podając nowojorski, w jednym miejscu w Kartagenie podali pistacjowy wyjątkowo dobry. Postanowiliśmy pojechać do San Sebastian, do źródła – tylko na sernik do La Viny. I niestety.. totalne rozczarowanie. Totalne! Dlatego niebawem zabieram się za sernik z Twojego przepisu by sprawdzić jak to w końcu z tym sernikiem jest 😉

Reply
Kasia 29 lutego, 2024 - 1:10 am

Gdzie w Cartagenie pídalo ten pistacjowy? Jester tam tax na miesiac i chetnie sie wybiore 🙂

Reply
Ania 6 października, 2023 - 6:18 pm

Bylam w La Viña, sprobowalam sernika i byl idealny! Bede testowac.

Reply
Oktawia 31 października, 2023 - 6:50 pm

Jem przy ziółku, esssa

Reply
Gonczi 20 grudnia, 2023 - 4:10 pm

Hej, Twój przepis jest super i zawsze mi wychodził :). Gratulacje fajnego przepisu 🙂 chciałabym zrobić go teraz z pasta pistacjowa (kupiłam 100 procent pastę pistacjowa) – myślisz ze coś w proporcjach powinnam zmienić jeśli chcę dodać Ok 200-250 G pasty?

Pozdrawiam:)

Reply
Kata 22 grudnia, 2023 - 4:47 pm

Pomocy 🎄 jeśli mam tylko w piekarniku opcję pieczenia dół, to ile piec i w jakiej temperaturze i czy wtedy trochę wyżej?

Reply
Maks 23 grudnia, 2023 - 11:19 am

Niestety ale 30 minut to za mało. Ciasto w środku płynne.. Tak samo ilość masła do spodu też za mała. A średnica blachy taka sama, wszystko co do szczegółu.

Reply
Wero 31 grudnia, 2023 - 9:46 pm

Ono jest plynne po tych 30 minutach. Ma być właśnie takie. Sernik zbiega sie dopiero w trakcie studzenia min 8-10 h.

Reply
Justyna 24 grudnia, 2023 - 7:01 pm

A ja jestem rozczarowana. Myślałam że będzie bardziej kremowy. Smak i konsystencję ma jak sernik nowojorski.
Może coś nie tak zrobiłam. Może za długo w piecu (było 30min)?

Reply
rozkoszny 4 stycznia, 2024 - 6:23 pm

Spróbuj krócej – powinien być lekko niedopieczony

Reply
Martyna 19 lutego, 2024 - 5:35 pm

Czy cukier możemy zamienic na erytrytol?
Jezeli tak, to ile go dajemy?

Reply
Gosia 22 lipca, 2024 - 1:53 pm

Ja zrobiłam z wrytrytolem i nie polecam- wyszedł o bardzo metalicznym smaku- niestety nie do zjedzenia..

Reply
karo 5 sierpnia, 2024 - 7:38 pm

erytrytol niestety da posmak, można próbować dać go połowę mniej niż jest cukru w przepisie, ale ja polecam zamienić na ksylitol, nie ma posmaku i zachowuje się jak cukier.

Reply
Ilona 29 marca, 2024 - 8:49 pm

Od dwóch lat robię go co roku na Wielkanoc.Caly rok czekamy na Wielkanoc tzn na sernik😉. Naprawdę niebo w gębie.Dziekuje za fantastyczny przepis.

Reply
Patrycja 17 grudnia, 2019 - 8:19 am

Ciasteczka w stylu pieguski? 🤔🤔

Reply
rozkoszny 17 grudnia, 2019 - 9:53 am

myślę, że będą ok, chociaż ja najczęściej sięgam po ciasteczka w stylu digestives/holenderskich

Reply
Patrycja 17 grudnia, 2019 - 11:17 am

Dzięki ! Użyłam w koncu owsianych bo akurat znalazłam w szafce ☺️ Jak długo sernik jest dobry? Chciałabym zrobić 23go wieczorem, czy 25go będzie Ok? 😉

Reply
rozkoszny 18 grudnia, 2019 - 8:36 am

Będzie ok, ale zdecydowanie najlepiej smakuje na drugi dzień, po leżakowaniu w lodówce 🙌

Reply
Justyna 16 grudnia, 2020 - 11:44 am

A jeśli piekarnik umie 225 stopni maks? Jakieś sugestie o ile wydłużyć czas pieczenia?

rozkoszny 16 grudnia, 2020 - 1:16 pm

Myślę, że o 10 min, ale monitoruj sytuację

Ola 20 lutego, 2022 - 10:18 am

Sernik wyszedł pyszny! Lecz troche za słodki jak na moje smaki, 🙁 czy można zmniejszyć ilość cukru bez żadnych konekwencji w późniejszych krokach? ☺️

Karolina 23 lutego, 2023 - 4:04 pm

Czy można zrobić ten sernik bez spodu ?

Aska 15 stycznia, 2024 - 8:31 am

Kurcze, jak dla mnie za słodki w wersji z ciasteczkami!

Rafał 9 listopada, 2022 - 9:14 pm

Czy należy wydłużyć czas pieczenia przy zwiększeniu tortownicy do 25 cm przy odpowiednim zwiększeniu składników ?

Reply
Magda 20 sierpnia, 2020 - 10:28 am

Jako wielka fanka sernikow nowojorskich myslalam ze nic mnie nie zakonczy, ale ten to moj numer jeden poki co! Banalnie prosty w wykonaniu a smak obledny. Bedzie od teraz na stole przy kazdej mozliwej okazji:)

Reply
rozkoszny 21 sierpnia, 2020 - 1:45 pm

Bardzo się cieszę <3

Reply
Natalia Hudak 19 grudnia, 2020 - 8:23 pm

Właśnie wstawiłam do piekarnika. Przebieram nogami bo nie mogę doczekać się efektu.. Dziękuję za pyszny przepis 💖

Maria 23 grudnia, 2022 - 7:08 pm

Czy jeśli używam twarogu + mascarpone to dodaje też jogurt grecki?

Natalia 6 kwietnia, 2023 - 3:00 pm

Czy te 250g jogurtu greckiego to masa po odsączeniu czy przed, po prostu 1 opakowanie à 250g i odsączyć?

Reply
rozkoszny 7 kwietnia, 2023 - 11:41 am

Przed odsączeniem

Mokka 29 marca, 2024 - 11:34 pm

Szukam przepisu na taki sernik, ale od razu pieczony w porcjach (np okrągłe foremki). Zastanawiam się, czy czas pieczenia powinien być krótszy?

Reply
Agnieszka 26 grudnia, 2020 - 8:02 pm

Sernik jest rozkosznie pyszny, mam tylko jeden problem: góra sernika jest mięciutka, a chyba powinna być chrupiąca skórka?

Reply
rozkoszny 26 grudnia, 2020 - 8:50 pm

Tak, góra sernika jest miękka

Reply
Monia 15 stycznia, 2021 - 2:16 pm

Cóż… Tak skupiłam się na wszystkim, że zapomniałam o tej blaszce na samym początku! Zobaczymy.. na razie sernik „dochodzi” w piekarniku, ale już nawet surowe ciasto mi smakowało:)

Reply
Katarzyna 1 kwietnia, 2023 - 4:15 pm

Czy do sernika można dodać pastę pistacjową żeby stał się on baskijskim pistacjowym? Czy wtedy zmienić proporcje innych składników?

Ania 5 stycznia, 2022 - 8:58 pm

Sernik obłędnie pyszny, ta porcja jest dla nas zdecydowanie za mała😉 sama zjadła pół tego cudownego sernika 😋😋myślisz, że można zrobić podwójna porcję na dużą blachę? Czy wydłużyć wtedy czas pieczenia? Pozdrawiam serdecznie

Reply
rozkoszny 6 stycznia, 2022 - 11:25 am

Nie polecam piec w blaszce. Charakterystycznym dla sernika jest luźny środek

Reply
Maria 19 kwietnia, 2022 - 11:52 am

Przy tym nakładzie pracy naprawdę przepyszny zwlascza na spodzie z ciastek digestive które swą lekką słonnością współgrają.
ALE dla mnie jednak za słodki. I pytanie czy zmniejszajac ilość cukru nadal dojdzie do karmelizacji. Nie mam palnika więc zależy mi na zachowaniu efektu przy pomocy piekarnika.

Reply
Beata 16 grudnia, 2023 - 9:59 pm

Dziś zrobiłam z 150g cukru w masie i pięknie się skarmelizował na 240*C po 35 minutach.
Polecam!
Następnym razem spróbuję jeszcze mniej.

Reply
Agnieszka 19 grudnia, 2019 - 1:02 pm

Oh wow! Wygląda przepięknie, na pewno jest niesamowicie smaczny! Uwielbiam serniki, ale w takim wydaniu to chyba kulinarne spełnienie marzeń dla mojego podniebienia 🙂

Reply
rozkoszny 19 grudnia, 2019 - 6:41 pm

koniecznie spróbuj!

Reply
Eva 25 września, 2020 - 4:31 pm

Czy może być ricotta?

Reply
rozkoszny 26 września, 2020 - 5:13 pm

niestety nie

Reply
Magdalena 19 grudnia, 2019 - 3:03 pm

Sernik zrobiłam na przyjęcia urodzinowe. Użyłam ciastek w stylu pieguski, ale zamiast kruchego spodu zrobiła mi się czekoladowa polewa, która dodała smaku.
Wracając do sernika to najlepszy sernik jaki jadłam w życiu, ostatnio zachwycałam się nad sernikiem z poznańskiej restauracji La Ruina, ale to nic w porównaniu do tego przepisu…
A goście, piszą do mnie, że przypomina im się smak sernika i są zakochani! Po prostu szal, a do tego tak cholernie prosty!
Dziękuję Ci za ten przepis będę go powtarzać 🥰

Reply
rozkoszny 19 grudnia, 2019 - 6:43 pm

Bardzo się cieszę, że tak smakował!
Masz na myśli, że spód namókł?

Reply
Magdalena 1 stycznia, 2020 - 3:56 pm

Tak i wyleciało baardzo dużo tłuszczu 😉

Reply
rozkoszny 1 stycznia, 2020 - 10:01 pm

Hm, bardzo to dziwne. 3 łyżki masła na 180 g to nie jest dużo.
Zaleciłbym użyć innych ciastek następnym razem 🙂

Reply
Maria 17 stycznia, 2020 - 5:31 pm

Polecam zamienić Philadelphia na Mój Ulubiony. Świetny skład, znacznie lepdzy niz Philadelphia , Polska produkcja i co najważniejsze sernik wyszedł idealnie z nim!! :))

rozkoszny 18 stycznia, 2020 - 12:41 pm

Dzięki za info!

Sara 16 lutego, 2020 - 10:25 pm

Ja użyłam ciasteczek owsianych i tez spód był bardzo płynny. Ręcznikiem papierowym udało mi się zebrać trochę tłuszczu ale następnym razem dodam 1 łyżkę masła zamiast 3 i będzie idealnie.

rozkoszny 17 lutego, 2020 - 7:12 pm

Pamiętajmy, że łyżka masła jest płaska 🙂

Paulina 8 kwietnia, 2021 - 11:20 pm

Ja dodaję parę łyżek bułki tartej żeby ciasteczka nie były płynne.

Marta 20 grudnia, 2019 - 7:58 am

W La ruinie są jedne z najlepszych serników jakie jadłam, więc jeśli ten jest przynajmniej tak dobry, to piekę na Święta;))

Reply
Daria 25 lutego, 2021 - 9:24 pm

Rozkoszny, czy ten sernik ma opaść ?

Reply
rozkoszny 25 lutego, 2021 - 10:43 pm

tak!

Reply
Paulina 31 marca, 2021 - 6:15 pm

Jest to pierwszy sernik jaki robiłam w życiu i zdecydowanie nie ostatni 🙂 Wyszedł pyszny,a mąż, który nie przepada za słodkościami teraz przy każdej okazji życzy sobie TEN sernik 😀 jako dodatek zrobiłam mus malinowy – cudownie komponuje się z sernikiem. Do podania oczywiście oddzielnie 🙂

Ania 15 kwietnia, 2022 - 10:09 pm

Czy składniki – jajka, serki, jogurt- powinny być w temperaturze pokojowej?

Reply
Jakub 29 października, 2022 - 5:05 pm

świetne pytanie !
mam za złe autorowi brak tej KLUCZOWEJ informacji,
będę robił sernik drugi raz jest cudowny…

Katarzyna 11 lipca, 2023 - 12:18 pm

Witam.
Czy zamiast cukru mogę dać inne słodziwo lub cukier z czymś pół na pół 🤔?

Barbara Bresch 27 stycznia, 2021 - 1:52 pm

Spróbuj na czas pieczenia spodu owinąć formę folią aluminiową od dołu. To pomogło mi w tym by masło nie wypływało 🙂

Reply
Agnieszka 27 marca, 2023 - 8:42 pm

Bardzo proszę o odpowiedź, dajemy kwaśną śmietanę czy słodką śmietankę?

Reply
rozkoszny 28 marca, 2023 - 9:29 am

Słodką, ale z kwaśną też wyjdzie (i będzie bardzo pysznie)

Reply
Marta 20 grudnia, 2019 - 7:58 am

W La ruinie są jedne z najlepszych serników jakie jadłam, więc jeśli ten jest przynajmniej tak dobry, to piekę na Święta;))

Reply
rozkoszny 21 grudnia, 2019 - 3:56 pm

trzeba się przekonać! 😀

Reply
Martini 20 grudnia, 2019 - 7:54 pm

A piekarnik jakie ma mieć ustawienie :)? Gòra dół czy termoobieg ?

Reply
rozkoszny 21 grudnia, 2019 - 3:55 pm

Zawsze góra-dół

Reply
Nat 22 grudnia, 2020 - 7:34 am

Czyli nie termoobieg?? sama góra-dół bez włączonego wiatraka?

Reply
rozkoszny 22 grudnia, 2020 - 11:37 am

bez teroobiegu

Reply
Anna B. 22 grudnia, 2020 - 9:32 pm

A jak piekarnik ma tylko termoobieg… To cóż począć 😔

Laura 4 października, 2023 - 12:30 am

Dokładnie.. ja mam to samo tylko termoobieg a mażę o tym serniku 😣🤩

Laura 1 listopada, 2021 - 7:47 pm

Czy próbował ktoś zastąpić ser Philadephia na 250g ricotty i 500g mascarpone? Czy ta kombinacja ma sens?

Reply
Ja 29 grudnia, 2021 - 9:34 pm

Po upieczeniu byłam na siebie wsciekla że od razu zrobiłam podwójna porcje. Wszystko trzęsło się jak galareta, następnego dnia wcale nie nadawało się do postawienia na stole, ale z każdym kolejnym dniem było tylko lepiej. Dziś jest 6dzien i niestety się skończył a właśnie dziś był najpyszniejszy. Właśnie robię nowy na sylwestra

Reply
Izabela 29 marca, 2024 - 9:40 am

Jaki twaróg został dodany na filmiku ? Zwykły twaróg mielony/klinek (tłusty, półtłusty czy chudy ??) czy twaróg sernikowy z wiaderku?

Kasia 24 stycznia, 2023 - 9:45 pm

Widziałam, że na filmiku na YT zamieniłeś jogurt grecki na twaróg. Jakiego najlepiej użyć tłustego czy półtłustego ?

Reply
Ola 28 lutego, 2023 - 9:05 pm

No właśnie jakiego użyłeś twarogu ?
Tłusty półtłusty?

Magda 21 grudnia, 2019 - 3:20 pm

Czy jajka, śmietana i serki maja być w temperaturze pokojowej czy nie ma znaczenia? 🙂

Reply
rozkoszny 21 grudnia, 2019 - 3:58 pm

Najlepiej, żeby były w temperaturze pokojowej, ale jeśli nie będą to świat się nie zawali 🙂

Reply
Aleksandra 21 grudnia, 2019 - 7:41 pm

Czy w zamian serka Philadelphia polecasz któryś konkretny twaróg sernikowy? Czy trzeba go odcisnac z nadmiaru wody? Obawiam się, że serka Philadelphia w najbliższej okolicy nie dostanę…

Reply
rozkoszny 21 grudnia, 2019 - 10:26 pm

Jeśli będzie zbyt rzadki, należy odcisnąć z nadmiaru – to niestety często się zdarza. Serek kremowy/śmietankowy typu Philadelphia może kryć się pod innymi nazwami, jak np. Łaciaty czy Twój Smak. Z twarogów sernikowych lubię Piątnicę.

Reply
Łobuzińska 5 stycznia, 2021 - 9:23 am

Z tańszych odpowiedników polecam też biedronkowy „Serek śmietankowy do kanapek – klasyczny DELIKATE” (ok 3zł za opakowanie 200g)
https://cdn.biedronka.pl/newsletter/assets/_cz02/202319.png

Tłuszcz -29,00g, Węglowodany 3,00g, Białko – 8,40g

Ale to sam autor musiałby ocenić czy da się osiągnąć na nim podobnie rozkoszny efekt :o)
Wg mnie i rodziny sernik wyszedł genialny – odpowiednio słony i kremowy. Robiłam go pierwszy raz

Reply
Iga 22 grudnia, 2019 - 7:20 pm

Czy zwykły twaróg półtłusty po zblendowaniu się nada?

Reply
rozkoszny 22 grudnia, 2019 - 11:42 pm

Hmm obawiam, że nie będzie wystarczająco kremowy/tłusty, aby nadać tę rozkoszną konsystencję — choć sernik wyjdzie

Reply
Ania 3 lipca, 2022 - 10:55 am

Wyszedł rozkoszny!! W sumie nie przepadam za sernikami ale ten jest absolutnie genialny. I banalnie prosty w wykonaniu ❤️

Reply
Amelia 22 marca, 2023 - 7:14 pm

Mój sernik wlansie sie będzie piekł, ale się obawiam jednego. Moja masa serowa jest bardzo, ale to bardzo płynne. Bardziej niż w przepisie na filmiku. Z czego może to wynikać? Spróbować, spróbuję to upiec ale obawiam się ze moglam zwalić nawet fak prosty przepis 🙈

Reply
Iza 18 września, 2022 - 2:00 pm

To jaki najlepszy będzie ?

Reply
Maka 14 listopada, 2022 - 5:26 pm

Rozkoszny, czyli jeśli chcemy zrobić większą porcję, to lepiej…zrobić taką małą dwa razy niż zwiększyć ilość składników na dużą tortownicę??

Reply
Sylwia 12 marca, 2023 - 2:45 pm

Czy są jakieś godne zamienniki Philadelfii? 125 g kosztuje u mnie aktualnie jakieś 7-8 zł. Wychodzi że na sam serek wydam prawie 50 zł? / Czy ja to dobrze kalkuluje? czy są jakies godne zamienniki?

Reply
rozkoszny 12 marca, 2023 - 5:11 pm

W Makro lub przez internet można kupić opakowania po 500g

Reply
Kamila 19 grudnia, 2022 - 8:33 pm

Ja do tej pory robiłam tylko sernik nowojorski. Teraz muszę ten spróbować, ale w tamtym też jest polecany serek Filadelphia. Zawsze zastępowałam go serkiem Wieluń- Mój ulubiony lub Delfiko-Miletto Serek Śmietankowy ( nie twaróg sernikowy). Skład jest dużo lepszy i sernik wychodzi bardzo delikatny i kremowy, więc wydaje mi się, że do tego przepisu też się nada.

Reply
Ola 23 grudnia, 2019 - 1:25 pm

Rozkoszny, gdzie kupujesz/jakiej marki używasz ekstraktu waniliowego? Pasty z wanilii? Może jest coś nie aż tak drogiego? 😉

Reply
rozkoszny 23 grudnia, 2019 - 2:17 pm

Używam domowego, czyli wódka/spiritus + laski wanilii. Po wyjęciu ziarenek z laski wzbogacam flakonik o kolejną i tak cały czas napędzam smak. Wanilię kupuję przez internet, trzeba polować na korzystne ceny, widełki są spore

Reply
Ada 23 grudnia, 2019 - 2:48 pm

A czy da radę w gazowym piekarniku? Boję się, że nie przypali się tak ładnie od góry 🙁

Reply
rozkoszny 23 grudnia, 2019 - 4:26 pm

Jeśli nie grzeje mocno to niestety może być problem, aczkolwiek i tak na pewno wyjdzie pyszny 🙂

Reply
Magdalena 30 grudnia, 2019 - 2:04 pm

Śmietana 30%? 36%?
Pozdrawiam!

Reply
rozkoszny 30 grudnia, 2019 - 5:15 pm

36%

Reply
Justyna 20 grudnia, 2020 - 11:38 am

Polecisz dobra śmietanę kremówkę? Mam z tym wiecznie problem

Reply
rozkoszny 20 grudnia, 2020 - 1:19 pm

piątnica 36% jest ok

Reply
Magda 27 stycznia, 2020 - 11:42 am

Rozgrzej piekarnik (wraz z blachą) do 200 stopni.
Czy blacha to tortownica? Czy rozumiana jako wkład piekarnika? 😁 Wolę upewnić się przed własną głupotą 😁

Reply
rozkoszny 31 stycznia, 2020 - 6:00 pm

Cześć, przepraszam za brak szybkiej odpowiedzi. Blacha jako wkład piekarnika

Reply
Zuza 3 stycznia, 2020 - 6:25 pm

Chciałam zostawić komentarz, żeby napisać, że jest to sernik nie do zepsucia – zawsze wychodzi przepyszny! Dostosowałam przepis do tego, co miałam w lodówce (użyłam śmietanki 30%, twarogu sernikowego z mascarpone zamiast serka śmietankowego i cukru brązowego w ilości równej połowie tej z przepisu) i udało mi się upiec ciasto, które zniknęło z lodówki w niecałe 2 dni – tak bardzo wszystkim smakowało. To już drugi sernik, który upiekłam na bazie Twoich przepisów i jestem zachwycona.

Reply
rozkoszny 3 stycznia, 2020 - 8:34 pm

Bardzo się cieszę! Który był pierwszym?

Reply
Aga 16 stycznia, 2020 - 2:02 am

Wyjdzie na blasze prostokątnej?

Reply
rozkoszny 18 stycznia, 2020 - 12:40 pm

wyjdzie, ale ze względu na konsystencję zalecałbym tortownicę

Reply
Aga 22 grudnia, 2022 - 2:52 am

Planuje upiec sernik na Święta. Jakiej firmy ciasteczek używasz?

Reply
Magda 3 stycznia, 2020 - 8:48 pm

Sprawa wygląda tak, że ja nie lubię sernika i nie wiem jak to się stało, ale ten do mnie przemówił i kazał mi się upiec. Upiekłam i o-ra-ny! Jest cudowny!
Dzięki Ci za ten przepis!

Reply
rozkoszny 3 stycznia, 2020 - 9:11 pm

Toż to sernikowa rewolucja!

Reply
Magda 2 lipca, 2023 - 11:40 am

Witam, sernik wyszedł super jedynie ciasteczka na spodzie się przypaliły. Były podpiekane 5 min a potem 30 min 230st góra dol. Czy jakieś rady na ten problem? Tortownica była w trakcie pieczenia na kratce z piekarnika

Reply
Kasia 7 stycznia, 2020 - 6:42 pm

Jajka całe czy tylko żółtka?

Reply
rozkoszny 7 stycznia, 2020 - 8:20 pm

Całe

Reply
Ania 29 stycznia, 2023 - 12:35 pm

Mam tylko śmietanę 30% zott rzadką – mogę ją dodać w zamian? Jeśli tak, to pewnie trzeba dodać jej mniej niż gęstej 36%? Ile? Muszę dziś upiec ten sernik bo nie wytrzymam. 😄

Reply
Sernikojad zaawansowany 12 stycznia, 2020 - 9:36 pm

Philadelphia ma około 20% tłuszczu, podczas gdy polskie twarogi sernikowe mają go 3-8%. Jeśli ktoś chce uzyskać efekt kremowej philadelphi przy użyciu twarogu może go zmiksować z masłem, czekoladą lub bita śmietaną, ale tylko w przypadku wypieków na zimno. Na ciepło to jednak zawsze będą różne wypieki, choć niekoniecznie lepsze lub gorsze.

Reply
rozkoszny 13 stycznia, 2020 - 10:14 am

Philadelphia ma zupełnie inną strukturę, jest znacznie bardziej kremowa i maziasta (nawet porównując do trzykrotnie zmielonego twarogu), a przede wszystkim ma zupełnie inny smak: jest słona i brak jej kwasowości.
Twaróg sernikowy powinien mieć powyżej 15% tłuszczu, polecam sięgać po te śmietankowe. 🙂

Reply
Karla 26 kwietnia, 2020 - 4:51 pm

Dzien dobry , mam takie może głupiutkie pytanie: czy opada? Pytam bo wszystkie serniki które pieklam w życiu sie nie udały , opadały i robił sie bez smaku zakalec :/ chciałabym spróbować czegoś prostego (jak tu:)) bez mielenia sera i bez niepowodzeń 😀

Reply
rozkoszny 26 kwietnia, 2020 - 5:42 pm

Cześć, tak, opada, tego typu sernik zawsze opadają, ale tak ma być 🙂

Reply
Dominika 11 stycznia, 2022 - 8:30 pm

Po włożeniu do piekarnika zorientowałam się, że nie dodałam mascarpone 🙈 i co teraz? Robiłam wersję z twarogu…

Reply
rozkoszny 12 stycznia, 2022 - 5:12 pm

Ważne, żeby go nie przepiec, bo będzie suchy

Reply
Marta 15 stycznia, 2020 - 6:32 pm

kupić tyle serka Philadelphia wychodzi dosyć drogo, czy można go zamienić innym serkiem śmietankowym, np. z Piątnicy?

Reply
rozkoszny 15 stycznia, 2020 - 11:07 pm

Tak, może być typu Philadelphia

Reply
Sernikomaniak 26 maja, 2020 - 12:41 pm

Dla czytelników z Krakowa- w sklepach serowarni Magdalenka, można kupić „serek kremowy”. To to samo co Philadelphia a wychodzi taniej. PS sernik rozpusta.

Reply
Dominika 16 stycznia, 2020 - 11:05 am

Nie przepadam za polskimi sernikami, myślisz, że powinnam pominąć jogurt, żeby nie wyszedł kwaskowy, czy zastąpić go śmietaną?

Reply
rozkoszny 18 stycznia, 2020 - 12:41 pm

sernik nie wychodzi kwaskowy, ale dla jeszcze delikatniejszego smaku proszę sięgnąć po śmietanę homogenizowaną 18%

Reply
Beata 18 stycznia, 2020 - 1:28 pm

Czy na pewno pieczemy 30 40 min w temp 220 stopni .
Góra sie faktycznie skarmeluzuje a czy dół sernika się nie przypali ??

Reply
rozkoszny 18 stycznia, 2020 - 3:50 pm

Nie podawałbym takiego przepisu, gdyby było inaczej 😉

Reply
Beata 18 stycznia, 2020 - 3:36 pm

Czy na pewnoo pieczemy w tak wysokiej temp. Przez 30 -40 min.
Cxy nie fodajemy mąki ?

Reply
rozkoszny 18 stycznia, 2020 - 3:50 pm

Tak jak w przepisie

Reply
Julianna 9 lutego, 2022 - 3:08 pm

Hej hej! A może można zrobić do tego sernika spód z tego przepisu na tartę – z palonego masła? Tak mi przyszło do głowy… to przejdzie?;)

Reply
rozkoszny 9 lutego, 2022 - 7:22 pm

Dlaczego by nie!

Reply
Agnieszka 24 grudnia, 2023 - 9:52 am

Zachwyty są absolutnie uzasadnienie. Sernik zrobiłam wczoraj, lekko się obawiałam, bo mój piekarnik nie dochodzi do 240. Ale wyszło ciasto jak marzenie. Puszyste, lekkie, o dziwo nie za słodkie, pycha! Dodaje Jagody następnym razem. Dzięki za przepis!!!

Reply
Kasia 18 stycznia, 2020 - 9:02 pm

Wlasnie upiekłam Twoj sernik wraz z moim synkiem. Wyglada oblednie. Wlasnie bedzie sie studzic. Jutro ocenimy walory smakowe, natomiast dom pachnie juz niesamowicie. 😍😍😍

Reply
rozkoszny 18 stycznia, 2020 - 10:02 pm

<3

Reply
Ida 19 stycznia, 2020 - 8:01 am

Dzień dobry,
Czy można upiec ten sernik w niższej temperaturze? Trochę się poprzypalał. Ale generalnie w smaku przepyszny.

Reply
rozkoszny 19 stycznia, 2020 - 8:39 am

Dzień dobry, ten sernik ma się „poprzypalać” — ale oczywiście wszystko można.

Reply
Justyna 24 stycznia, 2020 - 1:29 pm

Dzień dobry, czy można użyć całej laski wanilii?czy jednak ekstrakt na spirytusie lepszy?
Pozdrawiam

Reply
rozkoszny 24 stycznia, 2020 - 1:30 pm

Dzień dobry,
laska wanilii zawsze lepsza 🙌

Reply
Nina 31 stycznia, 2020 - 5:31 pm

chciałam zapytać czy sernik pieczemy w kąpieli wodnej? Bo nie do końca rozumiem co znaczy rozgrzanie piekarnika wraz z blacha 🙁

Reply
rozkoszny 31 stycznia, 2020 - 6:01 pm

Nie, blacha to część piekarnika, która można wyjąć. Pieczesz na niej też ciasteczka. Dzięki rozgrzaniu jej sernik będzie miał chrupiący spód

Reply
Aga 22 stycznia, 2024 - 11:13 am

Zrobiłam wczoraj zgodnie z przepisem, ale środek jest płynny, dosłownie rozlewa się. To chyba nie tak powinno wyglądać ? Na pewno tak nie wygląda na zdjęciu 🙂 następnym razem potrzymam go dłużej w piekarniku.

Reply
Kasia 9 maja, 2021 - 8:50 am

Cudowny sernik, jednak sam środek po upieczeniu i na następny dzień po leżakowaniu w lodówce jest płynny. Im bliżej brzegu tym lepiej. Skąd taka różnica?

Reply
rozkoszny 9 maja, 2021 - 11:12 am

Myślę, że „płynny” to źle określenie. „Półścięty” powiedziałbym – i tak właśnie ma wyglądać sernik baskijski!

Reply
Jola 1 lutego, 2020 - 2:09 pm

Właśnie go pieje i jestem bardzo ciekawa bo 1. Użyłam ciastek z czekolada. 2. Nie miałam miksera wszystko ręcznie zrobiłam. 3. Spróbowałam masy serowej – chylę czoło jest👌👌👌👌👌👌👌. Teraz tylko czekam na efekt końcowy. Na razie widzę ze coś się dzieje😉a pieje go bo mi się urodziny rozłożyły w czasie.😘

Reply
rozkoszny 1 lutego, 2020 - 7:45 pm

Bardzo mi miło ^^

Reply
Natalia 5 stycznia, 2021 - 11:50 pm

Czy da się poczynić to cudo w piekarniku który ma tylko termoobieg? Niestety nie mamy opcji góra dół 🙁

Reply
rozkoszny 6 stycznia, 2021 - 11:53 am

niestety nie wiem, można próbować!

Reply
Karolina 3 maja, 2021 - 5:04 pm

Ale chyba wtedy w nizszej temperaturze niż przy opcji góra-dół

Reply
Daria 30 stycznia, 2022 - 11:44 am

Tak! Ja też taki mam.

Daria 30 stycznia, 2022 - 11:45 am

I miałam temperaturę z przepisu.

Aleksandra 21 stycznia, 2023 - 8:21 pm

Hej!
Jutro mam zamiar przygotować sernik. Kupiłam jogurt grecki i nasunęło mi się pytanie ile godzin należy odsącza ć z Niego serwatkę??

Reply
Klaudia 7 lutego, 2020 - 5:33 pm

Czy śmietana 36% gęsta z kubeczka, czy płynna w kartoniku?

Reply
rozkoszny 7 lutego, 2020 - 5:40 pm

W kubeczku też bywa płynna – śmietana ma być słodka, nie ukwaszona

Reply
Paula 16 stycznia, 2021 - 6:13 pm

Dzień dobry, czy jogurt grecki można zastąpić mascarpone? Mam niestety piekarnik tylko z termoobiegiem, ale może pod koniec pieczenia mogę ustawić grzanie samej góry na kilka minut aby sernik się zarumienił? 🙂

Reply
rozkoszny 17 stycznia, 2021 - 12:05 pm

Lepsza byłaby kwaśna śmietana

Reply
Karolina 11 lutego, 2020 - 10:58 am

Czy można do sernika przemycić malinki?

Reply
rozkoszny 11 lutego, 2020 - 6:31 pm

Tak, jak najbardziej!

Reply
Ola 11 kwietnia, 2020 - 2:17 pm

Ten sernik to ZŁOTO! Dla wszystkich rozważających inne rodzaje sera – pożałowałam na philadelphie i zrobilam na twarogu sernikowym z wielunia. Dalej pycha! Następnym razem testuję wydanie oryginalne 🙂

Reply
rozkoszny 11 kwietnia, 2020 - 9:10 pm

<3

Reply
Gabriela 14 lutego, 2020 - 8:25 am

Czy do sernika nada się ser zrobiony na wsi i trzykrotnie zmielony? Czy może lepiej kupić?

Reply
rozkoszny 15 lutego, 2020 - 12:26 pm

Cześć, to zależy od sera, musi być perfekcyjnie kremowy

Reply
Ania 16 lutego, 2020 - 1:19 am

Rozkoszny, myślisz że jak użyję zwykłego jogurtu i smietankę 30% to sernik wyjdzie równie pyszny?

Reply
rozkoszny 16 lutego, 2020 - 11:39 am

Upewnij się tylko, że jogurt jest gęsty i działaj

Reply
Justyna 18 marca, 2020 - 7:31 pm

Chciałabym upiec ten sernik znacznie mniejszy w tortownicy 16-18cm, wystarczy że użyje przelicznika foremek?czas na pewno będzie trzeba skrócić,myślisz że dużo? W ogóle czy widzisz szanse, że sernik wykdZie tak jak powinien?:)

Reply
rozkoszny 18 marca, 2020 - 7:46 pm

jak najbardziej, może będzie trzeba skrócić jedynie odrobinę czas pieczenia

Reply
Weronika 9 marca, 2020 - 4:42 pm

Chciałabym upiec ten sernik w kokilkach (zależy mi na tym, żeby uzyskać większą ilość małych deserków, które mogę rozdać) . Czy powinnam w takiej sytuacji skrócić czas pieczenia?

Reply
rozkoszny 12 marca, 2020 - 5:14 pm

tak, proszę monitorować sytuację-myślę, że będzie to 20-30 minut

Reply
Alicja 31 marca, 2021 - 8:43 am

Nie przepadałam za sernikiem. To nigdy nie był mój pierwszy wybór, jeśli chodzi o desery. Do czasu. Tego sernika nie da się opisać słowami. On jest samym dobrem. Sernikową niespodzianką. Poezją smaku. Czymś niezwykle eleganckim i minimalistycznym jednocześnie. Totalnym doświadczeniem, które śni się po nocach. Prawdziwa rozkosz. Nie mogę się doczekać kiedy zrobię go kolejny raz.

Reply
Aga 14 marca, 2020 - 7:05 pm

czy ten sernik można zamrozić? 🙂

Reply
rozkoszny 15 marca, 2020 - 11:38 am

nie mam pojęcią, ale dlaczego nie?

Reply
Marianka 22 stycznia, 2022 - 8:38 am

Cześć, czy śmietankę ubijamy przed dodaniem do masy? Dzięki za odpowiedź:)

Reply
rozkoszny 22 stycznia, 2022 - 12:44 pm

Nie

Reply
Agnieszka 19 marca, 2020 - 7:45 pm

Piekłam ponad 40 min w 200st. a mimo to sernik nie ma spalonego wierzchu. Jaka może być przyczyna? za mało cukru (użyłam poł na poł kokosowego z erytrolem)? Czy to może kwestia samego piekarnika? Jeszcze nie wiem jak smakuje, bo czeka w lodówce 🙂

Reply
rozkoszny 19 marca, 2020 - 9:57 pm

często winą może być sam piekarnik, ale jeśli nie użyłaś cukru to mamy winowajcę – erytol

Reply
aniela 20 marca, 2020 - 2:44 pm

czy sernik można polać gorzką czekoladą ? nie zepsuje smaku ? pozdrawiam ;D

Reply
rozkoszny 20 marca, 2020 - 6:06 pm

śmiało, dlaczego by nie!

Reply
Aneta 24 grudnia, 2020 - 9:20 am

Cześć Rozkoszny! Zrobiłam sernik bez spodu na serku twarogowym i mascarpone. Piekłam w temp 250 stopni (bo więcej mój piekarnik nie może) ok 20 minut. Sernik wyszedł super, nawet nie opadł natomiast u spodu sernika zbiera się woda/płyn sernikowy. Czy czymś zawiniłam czy to normalne?

PS. Dodałam mniej cukru niż w przepisie i uważam że i tak jest super słodki także można śmiało dodawać mniej jak ktoś nie lubi bardzo słodkich wypieków 🙂

Przepis super! Dzięki Rozkoszny na podanie go w
Świat! ♥️

Reply
rozkoszny 24 grudnia, 2020 - 12:30 pm

Cieszę się, ze smakuje <3
Ile dodałaś cukru? Skarmelizował się?

Reply
Krupeczka 8 października, 2021 - 5:06 pm

Trzeba było odcedzić te sery z serwatki na sitku, bo to ona wypływa. Nie zdążyła odparować.

Reply
Jolanta 28 marca, 2022 - 8:56 pm

Czy składniki muszą być w tempereturze pokojowej?

Reply
Katarzyna 21 marca, 2020 - 12:30 am

Hejka! Piszę z pytankiem – na chwilę obecną jestem posiadaczką tortownicy o średnicy 28 cm: czy przy niezmienionych ilościach składników jest sens piec sernik czy wyjdzie za niski i lepiej zwiększyć ich ilość?
Pozdrawiam! 🙂

Reply
rozkoszny 21 marca, 2020 - 3:53 pm

Cześć, piekłbym przy tych samych proporcjach, odrobinę krócej!

Reply
Magda 23 grudnia, 2020 - 8:49 am

Czy serek philadelphia można zastąpić serkiem Twój smak? Czy lepiej nie?

Reply
rozkoszny 23 grudnia, 2020 - 11:27 am

można

Reply
Justyna 24 marca, 2020 - 1:50 pm

Hej, tu gdzie mieszkam nie ma śmietany 36%, jest tylko 18% lub 48%. Myslisz, ze będzie ok jeżeli użyje 48%?
Dzięki i pozdrawiam😊

Reply
rozkoszny 24 marca, 2020 - 2:15 pm

Cześć, 48% będzie jak najbardziej ok!

Reply
Kasia 27 marca, 2020 - 4:10 pm

Szukałam śmietany 36% w kilku sklepach, ale niestety bezskutecznie:( czy z 30% też się uda? 🙂

Reply
rozkoszny 27 marca, 2020 - 5:18 pm

Też się uda, ale przypilnuj, żeby jogurt był gęsty!

Reply
aga 27 marca, 2020 - 11:03 pm

Hej! Czaję się na ten sernik od bardzo dawna i w końcu się odważę, ale mam pytanie – czy składniki (jajka, serek, śmietanka, jogurt) powinny być w temperaturze pokojowej, czy mogą być prosto wyciągnięte z lodówki?

Reply
rozkoszny 28 marca, 2020 - 9:35 am

Cześć, nie muszą być temperaturze pokojowej, ale lepiej zawsze choć trochę je ocieplić

Reply
Dorota 16 lutego, 2021 - 12:17 pm

Sernik zrobiłam , dobry ! 😀 mam jednak pytanie : gdy już minie czas pieczenia – jak długo trzymać jeszcze w piekarniku ? Do ostygnięcia ?
Pytam , bo z obawy żeby nie opadł trzymałam właśnie może zbyt długo po wyłączeniu piekarnika …spodziewałam się ,że będzie bardziej wilgotny ….przesuszyłam ?

Reply
rozkoszny 17 lutego, 2021 - 12:07 am

sernika wgl nie trzymamy w piekarniku po upieczeniu! on ma opaść

Reply
Marysia 29 marca, 2020 - 12:05 pm

Ależ ze mnie gapa.. miałam przygotowane wszystkie składniki, ale jakoś w popłochu zapomniałam dodać jedno opakowanie (200g) serka.. a sernik już w piekarniku 🤷🏽‍♀️ Nic, czekam aż się upiecze, zobaczymy co z tego wyrośnie 🙈

Reply
rozkoszny 29 marca, 2020 - 2:11 pm

coś na pewno, będzie pysznie!

Reply
Marysia 29 marca, 2020 - 6:22 pm

Update – wyszło wyyyyybornie!!!! Sernik jest taki puszysty, kremowy, aksamitny w smaku!!! Dziękuję i wracam do mojego kawałka <3

Reply
Edyta 1 kwietnia, 2020 - 2:28 pm

Dzień dobry, gdzie państwo kupują serek Philadelphia? Czy to chodzi o tą wersje Oryginal?
Bardzo bym chciała zrobić wreszcie sernik na tym serze ale jak wpisuje cream cheese to zawsze wyskakuje mi taka Philadelphia w kostce, nie dostępna w Polsce 🙁

Reply
rozkoszny 1 kwietnia, 2020 - 2:38 pm

W Polsce Philadelphia sprzedawana jest w plastikowych opakowaniach, w większości supermarketów – można też sięgnąć po inny serek śmietankowy

Reply
Marlena 21 kwietnia, 2020 - 5:46 pm

Czy zamiast śmietany mogę dodać mleczko kokosowe? Albo pół śmietany pół mleczka?

Reply
rozkoszny 21 kwietnia, 2020 - 6:41 pm

Tak, można, ważne, żeby było gęste

Reply
Kasia 19 grudnia, 2021 - 10:23 pm

250g twarogu zamiast jogurtu? Jakiego twarogu tłustego? Zwykła kostka?

Reply
Paula 7 kwietnia, 2020 - 3:23 pm

Hej! Mam nadmiar mascarpone, czy mogę go dać zamiast philadelphi? Reszta składników bez zmian? Od dłuższego czasu czaję się na niego i planuję upiec na święta, wyglada wspaniale!

Reply
rozkoszny 7 kwietnia, 2020 - 3:29 pm

Wyjdzie na pewno pyszny sernik ale nie baskijski! 🙂

Reply
Ewa 8 kwietnia, 2020 - 1:22 pm

Cześć 🙂 Mój mąż kupił serki philadephia ale z dodatkiem jogurtu greckiego. Taka nowość tutaj w Niemczech 🙁 Czy nadadzą się? Mam też jogurt grecki i zwykły naturalny jogurt. Żal mi go jeszcze raz do sklepu wysyłać, bo naprawdę się starał, a teraz nie chodzimy za często na zakupy…

Reply
rozkoszny 8 kwietnia, 2020 - 2:33 pm

Cześć, jeśli ma konsystencję jak klasyczna philadelphia, to próbowałbym. Nie ma co się narażać

Reply
Patrycja 9 kwietnia, 2020 - 3:18 pm

Też mieszkam w Niemczech i znam oba rodzaje. Ten z dodatkiem jogurtu ma identyczną konsystencję jak ta oryginalna Philadelphia, jest może odrobinę mniej słony, ale znaczącej różnicy nie ma.

Reply
rozkoszny 9 kwietnia, 2020 - 4:22 pm

Dzięki, mamy więc odpowiedź!

Reply
Werka 10 kwietnia, 2020 - 3:01 am

Cześć! Czy używając serka z piątnicy wyjdzie taka galareta? 🙂

Reply
rozkoszny 10 kwietnia, 2020 - 12:41 pm

Cześć, z „Twój smak”? to odpowiednik philadelphi, więc jak najbardziej tak

Reply
Ola 27 grudnia, 2021 - 9:23 pm

Zrobi nam sernik (twaróg Piątnica +mascsrp9ne), wyszedł przepyszny. Kolejny zrobię z Philadelphia.
Jedyne co, to ciasteczka na środku sa dość mokre, a tylko na brzegach spod jest chrupki. Czy podpowiesz co mogło się do tego przyczynić?

Reply
rozkoszny 28 grudnia, 2021 - 11:31 am

proszę odcedzić na drobnym sitku ser; ale z czasem sernik i tak będzie „moknąć”

Reply
Natalia 10 kwietnia, 2020 - 2:37 pm

Czy można użyć serku mascarpone zamiast philadelphia?

Reply
rozkoszny 10 kwietnia, 2020 - 3:05 pm

Hmm, można spróbować

Reply
Ula 10 kwietnia, 2020 - 3:21 pm

Mam pytanie, bo właśnie skończyłam piec sernik. Kiedy wyjąc go z piekarnika? Czy zaraz po wyłączeniu grzałek czy też odczekać aź się piekarnik przestudzić.

Reply
rozkoszny 10 kwietnia, 2020 - 4:50 pm

Wyjmij z piekarnika po upieczeniu i wystudź. Opadnie, ale tak ma być 🙂

Reply
Magda 11 kwietnia, 2020 - 8:17 pm

Po 15 min pieczenia góra zrobila sie czarna i wyjelam, bo by cała góra była czarna zamiast brazowa, więc w środku pewnie będzie surowy.. Jutro się okaże. To kwestia piekarnika czy z serem twarogowym szybciej się piecze?

Reply
rozkoszny 11 kwietnia, 2020 - 9:08 pm

Niestety to wina piekarnika (wiem, bo piekłem go na trzech). Na pocieszenie powiem, że niektóre metody właśnie takie pieczenie sugerują, a baskijski nie zna takiego słowa jak surowy 🙂

Reply
Agnieszka Bochowicz 12 kwietnia, 2020 - 9:34 am

Cześć Rozkoszny, Twój sernik jest wprost cudowny. Nie wiedziałam o czym mówisz pisząc, że jest jak chmurka. Teraz wszystko jasne. Spód trochę się przypalił więc następnym razem zrobię bez ciasteczek. Od dzisiaj, a Twoją stronę poznałam dopiero 3 dni temu, jestem Twoją zagorzałą fanką. Wszystko mi się podoba i napewno wiele przepisów wykorzystam, choćby diabelskie jajka, które dzisiaj wraz z sernikiem będą gościć na naszym stole. Spokojnych świąt dla Ciebie i Twoich bliskich. 🐣

Reply
rozkoszny 12 kwietnia, 2020 - 1:30 pm

Zapraszam do wspólnego gotowania. Wesołych świąt <3

Reply
Karolina 13 kwietnia, 2020 - 4:17 pm

Do zrobienia sernika użyłam dwóch chudych i jednego półtłustego twarogu klinek. Z uwagi na ograniczone możliwości w sklepach i brak pewnych produktów przez koronawirus, zamiast jogurtu greckiego, użyłam serka mascarpone. Sernik jest mega prosty, genialny w swoim smaku! Najlepszy jaki dotąd zrobiłam. Dzięki! 🙂

Reply
rozkoszny 13 kwietnia, 2020 - 5:02 pm

Potrzeba matką wynalazku. Bardzo miło mi to słyszeć! 🙂

Reply
Angelika 13 kwietnia, 2020 - 7:06 pm

Dla wszystkich tych którzy przez przypadek dodadzą 250 gr serka a nie 750gr, tak jak jest w przepisie…świat się nie zawali. Sernik wyszedł, smakuje serem i jest pycha. Jednak dla porównania zrobię jeszcze raz z odpowiednimi proporcjami 😅 niech żyje Świąteczne zamieszanie.

Reply
Justyna 18 kwietnia, 2020 - 5:07 pm

Przepyszny 🥰 dziękuję za przepis.

Reply
Marzena 19 kwietnia, 2020 - 9:21 pm

Pyszny! Jak zawsze 🙂 Bardzo podobny do nowojorskiego z Prostej Historii z Warszawy. A na drugi raz myślisz że mogę dorzucić tabliczke białej czekolady zmniejszając o 1/3 ilość cukru?

Reply
Anna 23 kwietnia, 2020 - 11:26 am

Cześć, po upieczeniu z sernika wyciekło strasznie dużo płynu (serwatki?). Używałam twarogu sernikowego Piątnica, reszta według przepisu. Masz jakiś pomysł co zrobiłam nie tak?

Reply
rozkoszny 23 kwietnia, 2020 - 11:35 am

Czy ser był rzadki? Piątnica zazwyczaj jest gęsta. Na przyszłość można odsączyć ser wcześniej

Reply
Anna 23 kwietnia, 2020 - 11:50 am

Właśnie nie, był bardzo gęsty, stąd moje dziwienie… Na bokach sernika zrobiły się małe grudki, wygląda tak jakby powstał mi twaróg z tej całej masy 😀

Reply
rozkoszny 23 kwietnia, 2020 - 1:09 pm

To bardzo dziwne hmmm

Reply
Saoirse 24 kwietnia, 2020 - 7:50 pm

Czy sernik można zrobic dwa dni wczesniej przed degustacją? Będzie smakował tak samo? Pozdrawiam

Reply
Saoirse 24 kwietnia, 2020 - 7:55 pm

Ok. Doczytalam juz w komentarzach..zrobię dzień przed. 🙂

Reply
Justyna 25 kwietnia, 2020 - 9:00 pm

o jaaaaa do tej pory najlepszy sernik jadłam w La Viña! Nie mogłam wyjść z tamtąd 😅 Jak ja się cieszę z tego przepisu <3 Zabieram się do pieczenia 😁

Reply
rozkoszny 25 kwietnia, 2020 - 9:01 pm

daj znać, jak ci smakuje <3

Reply
Justyna 26 kwietnia, 2020 - 5:55 pm

obłędny! 🙌🏼
i uzależniający 😁

Reply
Justyna 25 kwietnia, 2020 - 9:02 pm

*stamtąd 😱
to przez te emocje sernikowe

Reply
Ols 29 kwietnia, 2020 - 7:03 pm

W końcu kupiłam produkty na sernik który już tyle razy widziałam u znajomych na instagramie i zabieram się za pieczenie 😉
Czy można zamiast tradycyjnego miksera zmieszać składniki w Thermomixie? *Myślę też, że w zamieszczonym przepisie warto wspomnieć o nagrzanej blaszce z piekarnika. Ja większość ciast piekę bez blachy na kratce i często spody do serników wychodzą niezbyt chrupkie. Jeśli tajemnica tkwi w pieczeniu na gorącej blasze to warto o tym wspomniec 😉 ja prześledziłam komentarze i zauważyłam w jednym wzmiankę o tym
Pozdrawiam 🙂

Reply
rozkoszny 30 kwietnia, 2020 - 2:32 pm

Tak, można 🙂
Tak właśnie pieczemy ten sernik!

Reply
Kasia 30 kwietnia, 2020 - 5:46 pm

To jest najlepszy sernik everrrrr jaki jadłam!!! Nie sądzę że coś może przebić tę serową rozpustę na talerzu 💛 mam tylko pytanie, zaraz biorę się za pieczenie, ale mam zagwozdkę – mój dość wysłużony piekarnik za każdym razem za bardzo wypieka spód (który robię z podwójnej ilości ciasteczek, lubię jak jest ich trochę więcej 🙊), próbowałam już podkładać kilka warstw papieru, folii, a nawet podkładki silikonowej i za każdym razem jest to samo 🤷🏽‍♀️ Czy masz jakiś pomysł co by mogło pomóc w tym przypadku? Czy np. powinnam obniżyć temperaturę piekarnika i wydłużyć czas pieczenia? Z góry dziękuję za wskazówki! 💋

Reply
rozkoszny 30 kwietnia, 2020 - 9:59 pm

Może mocniej grzeje od dołu. Zrezygnowałbym z nagrzewania blachy wraz z piekarnikiem lub ewentualnie obniżył temperaturę do 200 C (ale wtedy będzie trzeba piec z 50-60m)

Reply
Asia 8 maja, 2020 - 11:09 pm

Czy dodanie śmietanki na koncu ma bardzo duży wpływ? Zagapiłam się i dodałam ją na początku wraz z serkami cukrem i jogurtem 🙁

Reply
rozkoszny 9 maja, 2020 - 12:27 pm

Wyjdzie OK. Sernik może być bardziej zbity

Reply
Weronika 18 maja, 2020 - 12:25 pm

W drugim podejściu zastapiliśmy Philadelpię serkiem Mascarpone – to jest dopiero niebo w gębie! Jeszcze bardziej kremowy!

Reply
rozkoszny 18 maja, 2020 - 12:28 pm

totalna nieprzyzwoitość!

Reply
Agnieszka 22 maja, 2020 - 7:15 pm

Ja zrobiłam sernik bez ciasteczkiwego spodu. Woda, która wycieka nie jest ze zbyt dużej ilości masła tylko z masy serowej. Mnie wylało się tego bardzo dużo chyba pół szklanki. Zobaczymy jaki będzie jutro. Nie wiem skąd ta woda ostatnio zrobiłam z ciastkami i tez miałam całe namokłe dlatego tym razem chciałam zrobić bez spodu jednak woda tez jest.

Reply
rozkoszny 22 maja, 2020 - 9:33 pm

Z jakiego sera użyłaś?

Reply
Pola 11 czerwca, 2020 - 7:21 am

Miałam to samo! Drugi raz robiłam sernik i wyciekło znów bardzo dużo wody. Cały spód zamókł 🙁
Używałam serków Twój smak i nie mogę znaleźć przyczyny. Wydaje mi się że robiłam wszystko zgodnie z przepisem 🙁

Reply
rozkoszny 11 czerwca, 2020 - 10:00 am

Odsącz ser, a przede wszystkim jogurt na sitku przed przygotowaniem — będzie lepiej 🙌

Reply
Wika 23 maja, 2020 - 2:28 pm

Chciałabym złożyć reklamację. Sernik robiłam dla rodziny, gdyż sama nie do końca toleruję nadmiar nabiału, a wyszedł tak cudnie kremowy i pociągający, że wygrał nad moją silną wolą. Teraz odkrywam przez niego ukryte dotąd pokłady masochizmu.

Reply
rozkoszny 23 maja, 2020 - 5:23 pm

Haha, faktycznie nie można mu odmówić!

Reply
Klaudia 3 czerwca, 2020 - 6:05 am

Śmietana 36% ma być taka gęsta z kubeczka czy taka lejącą z kartonika?

Reply
rozkoszny 3 czerwca, 2020 - 10:49 am

lepsza byłaby z kubeczka, ale w kartoniku też jest dość gęsta

Reply
Lotka 10 czerwca, 2020 - 7:58 am

Wyszedł obłędny, super przepis, dziekuje:) jednak mam pytanie odnośnie jego „wodnistości”. Po nocy w lodowce na blaszce zebrała się woda? To możliwe? Dodam, ze robiłam go w tortownicy o średnicy 22 cm, wyszła cala blacha, aż po jej kokardy. Czy to może byc przyczyna, ze miał za mało miejsca? Czy to problem z lodówka? Zrobiłam wszystko jak w przepisie. Pozdrawiam:)

Reply
rozkoszny 10 czerwca, 2020 - 11:04 am

Wydaje mi się, że to wina sera – jakiego użyłaś?

Reply
Lotka 5 lipca, 2020 - 12:20 am

Użyłam 50% oryginalnego Philadelhia i 50% tego typu. Chyba, ze mieszanka serów jest powodem, następnym razem użyje jednego typu. Mimo tego najlepszy sernik pod sloncem 🙂

Reply
Mirka 24 sierpnia, 2020 - 11:21 am

Dodaj mąki do masy serowej ok.50g

Reply
rozkoszny 27 sierpnia, 2020 - 10:16 am

Z mąką sernik już nie będzie taki lekki

Caro 12 czerwca, 2020 - 10:44 pm

Nigdy nie byłam fanką serników, ale to tylko dlatego, że nie „spotkałam” tego jedynego. Teraz już jest i zostanę mu wierna na zawsze ;)) Sernik jest absolutnie fenomenalny! Brawo!

Reply
rozkoszny 13 czerwca, 2020 - 12:39 pm

Miód na moje serce! <3

Reply
Elzbieta 31 grudnia, 2021 - 4:31 pm

Dzień dobry, mam śmietankę 30 %. Czy będzie ok?

Reply
rozkoszny 1 stycznia, 2022 - 1:14 pm

Tak

Reply
Joanna 30 czerwca, 2020 - 10:29 am

Ten sernik bije na głowę wszystkie inne! Rozpływa się w ustach i szybko znika z foremki. Nie miałam co prawda śmietany 36%, ale za to bardzo gęstą i kremową o mniejszej zawartości tłuszczu, a i tak wyszedł rewelacyjnie. Dzięki za podzielenie się tym przepisem 🙂

Reply
Rysia Wojtiuk 30 czerwca, 2020 - 7:46 pm

Hej, czy sernik wyjdzie lub jak powinno się zmanipulować czasem pieczenia jeśli posiadamy piekarnik tylko z termoobiegiem lub termoobieg plus grill z góry.

Reply
rozkoszny 30 czerwca, 2020 - 7:53 pm

Cześć, niestety nie wiem, jak się zachowa na termoobiegu – piekłbym go do osiągnięcia przypieczonej góry po prostu

Reply
Weronika 16 lipca, 2020 - 9:51 am

A mi niestety wyszedł surowy i zbyt słony, mimo że dałam jeszcze mniej soli.
Struktura części, która się ścięła też mnie nie przekonała…
Są różne gusta, ale może komuś też nie wyjdzie i na tle wszystkich komentarzy poczuje się zawiedziony, stąd uznałam że napiszę komentarz ku pokrzepieniu, że się zdarza…

Reply
rozkoszny 16 lipca, 2020 - 12:49 pm

Jasne, że zawsze się znajdzie jeden na milion! 🙂

Reply
Werka 9 kwietnia, 2021 - 2:10 pm

Cześć! Spróbowałam ponownie… O rany, teraz rozumiem ten zachwyt.
Ściskam najcieplej!

Reply
Joanna 24 lipca, 2020 - 5:14 pm

Ratunku, kupiłam ser prezydent, zamiast philadelphia i teraz córka płacze, (bo to miał być sernik na jej 18 urodziny), że to nie wyjdzie taki sernik, jak trzeba, czy można jeszcze coś zrobić

Reply
rozkoszny 26 lipca, 2020 - 9:14 pm

wyjdzie na pewno pyszny, aczkolwiek nie będzie „tej” kresowości 🙁

Reply
Dorota 1 sierpnia, 2020 - 2:40 pm

czy mogę dodać rozpuszczoną białą czekoladę do masy?

Reply
Aga 12 września, 2020 - 7:29 am

Sernik jest obłedny! Jednak w w środku wyszedł mi płynny (po nocy w lodówce) czy jest sens jeszcze raz wsadzić go do piekarnika?
Pozdrawiam

Reply
rozkoszny 12 września, 2020 - 5:32 pm

Nie, raczej serwowałbym go w takiej formie – w Madrycie poddaje się go we właśnie takiej lekko płynnej formie, więc nie jest to jakies faux pas 😉

Reply
emilia 15 września, 2020 - 1:14 pm

Upiekłam ten sernik z okazji pół roczku mojego synka, to jest jakiś obłęd 😊 jest PRZEPYSZNY ❤
to jest mój 1 komentarz przepisu w internecie, ale nie mogłam się powstrzymać żeby go nie napisać;)
Dziekuje Ci za ten przepis 🙂 przygotowanie wymaga minimum wysiłku i czasu ( co u mnie jest ostatnio w deficycie ) a efekt jest wspaniały 🙂

Reply
rozkoszny 15 września, 2020 - 11:17 pm

<3 <3 <3 <3 <3

Reply
emilia 15 września, 2020 - 1:24 pm

Ten sernik jest PRZEPYSZNY ❤
Wymaga minimum nakładu pracy i czasu ( co przy 6 miesięcznym synku ostatnio w deficycie) a efekt jest zniewalający. Piekłam już wiele serników ale ten jest number 1 🙂 polecam wszystkim 🙂
Dziekuje Ci za ten przepis 😊

Reply
Wiktoria 19 września, 2020 - 11:10 pm

W końcu się za niego wzięłam, zapowiadał się idealnie, konsystencja, kolor, smak… upiekł się, ostudził, rozlał… 🙁
Dawno nie byłam tak smutna..

Reply
rozkoszny 21 września, 2020 - 4:45 pm

On może mieć konsystencję rozlangoe camambert jak tutaj. Ile piekłaś? Użyłaś gęstej śmietany kremówki 36%?

Reply
iga 30 września, 2020 - 11:53 am

chciałam tylko podzielić się taką informacją, że zrobiłam ten sernik już chyba 20 razy, oraz conajmniej 10 osób które nim wykarmiłam, zrobiło go także już naście razy i to tak pączkuje i pączkuje dalej :D.

Reply
rozkoszny 30 września, 2020 - 6:06 pm

niech ta rozkosz idzie wświat <3

Reply
Maria Wa 2 listopada, 2020 - 12:05 pm

Cześć 🙂
Upiekłam mój sernik w 220 st przez 35 minut i wyszedł pyszny, ale niestety nie jest ani skarmelizowany na wierzchu ani luźny w środku – bardziej przypomina konsystencją i kolorem sernik nowojorski. Czy w takim razie lepiej upiec go krócej w wyższej temp? np. 30 min 250 stopni?

Reply
rozkoszny 2 listopada, 2020 - 1:02 pm

Cześć, lepiej krócej w wyższej temperaturze

Reply
Monk 2 listopada, 2020 - 7:10 pm

Koleżanka upiekła sernik z okazji swoich urodzin, przyniosła do pracy abyśmy spróbowali do porannej kawki. Wyglądał niepozornie próbuję kawałek i….i umarłam. Tak pysznego serniczka chyba nigdy nie jadłam. Oczywiście zaraz wpadłam na stronę. Zaskoczył mnie prosty przepis. W weekend robię. Pychota.

Reply
rozkoszny 2 listopada, 2020 - 8:23 pm

Cieszę się, że Cię tutaj zwabił 🙂

Reply
Justyna 9 listopada, 2020 - 2:26 pm

Czy zdradzisz jakiej firmy ciastek użyłeś do tego przepisu 🙂 ?

Reply
rozkoszny 9 listopada, 2020 - 4:54 pm

Mcvitie’s digestives

Reply
Kasia 14 listopada, 2020 - 8:59 am

Przepyszny sernik! Chociaż bardziej przypomina kremowy serowy deser niż znane mi pod tą nazwą do tej pory ciasto 😉 Za pierwszym razem się udał, przepis bardzo prosty, czas pieczenia szybki, a efekty są powalające! Zwykły twaróg sernikowy jak najbardziej się nadał i dał radę 🙂 Poczułam się jakbym jadła ciasto z jakiejś burżujskiej cukierni a tutaj własnymi rękoma taki wypiek udało mi się sklecić 😀 Dzięki wielkie za przepis, na pewno będę do niego wracać!

Reply
Olga 20 listopada, 2020 - 11:20 am

A jak w piekarniku gazowym, gdzie grzanie jest tylko od dołu go upiec?😉 Pozdrawiam

Reply
rozkoszny 21 listopada, 2020 - 1:26 pm

Obawiam się, że nie będzie to możliwe

Reply
Mars 28 listopada, 2020 - 2:50 pm

Witam, chcę jutro upiec ten sernik i mam pytanie – czy nie warto by trochę ubić śmietanę przed dodaniem do masy serowej ? Może będzie gęstsze ? bardziej puszyste ?

Reply
rozkoszny 28 listopada, 2020 - 5:59 pm

nie próbowałem, więc nie powiem, jakie będą tego rezultaty 🙂

Reply
Sara 29 listopada, 2020 - 5:46 pm

Czy mogę upiec ciasto z serka mascarpone? Czy jest on wystarczająco kremowy i mazisty tak jak serek philadelphia?

Reply
rozkoszny 29 listopada, 2020 - 7:26 pm

można

Reply
Gosia 14 marca, 2021 - 11:23 am

Hej:)
Robię kolejny raz sernik, ale mam pytanie techniczne. Czy sam środek po ostudzeniu, powinien mieć taką samą zwarta konsystencję jak boki? Mój jest bo bokach bardziej ścięty, a środek jakby na pograniczu upieczony/ścięty, ale niedopieczony:)
Chciałam wstawić fotkę, ale się nie da;)

Dzięki za rozkoszny.pl pysznie tu:)!

Reply
rozkoszny 14 marca, 2021 - 12:12 pm

cześć, tak, to jest właśnie ta konsystencja!

Reply
Tomasz 30 listopada, 2020 - 5:03 pm

Najbardziej zaskakujący sernik na świecie, bo robiłem go już kilkanaście razy, a za każdym razem wychodzi delikatnie inna konsystencja 🙂 Co nie zmienia faktu, że jest to absolutnie wybitny przepis!

Reply
rozkoszny 30 listopada, 2020 - 6:41 pm

to przez tę wysoką temperaturę!

Reply
Aga 4 grudnia, 2020 - 11:26 pm

Myślisz że można użyć ksylitol zamiast cukru?

Reply
rozkoszny 5 grudnia, 2020 - 11:32 am

Niektórzy robili – sernik wychodzi, ale bez takiej pięknej karmelizacji

Reply
Aga 5 grudnia, 2020 - 5:11 pm

A jakiej końcówki używać do mieszania masy serowej 🙂 – mam robot Kenwooda Cooking Chief (podobny do Kitchenaid) i do wyboru jest trzepaczka ubijająca, ceramiczne mieszadło płaskie i mieszadło elastyczne, które służy lepszemu rozcieraniu bo ma dodatkową gumę na mieszadle która zbiera i rozciera. Czy trzepaczka zbyt nie ubije sernika czy tak raczej powinno być :)?

Reply
rozkoszny 6 grudnia, 2020 - 12:09 pm

Teoretycznie najlepiej mieszadło płaskie, ale i robiłem zwykłym mikserem ręcznym i też wychodził – sernik i tak opadnie, więc nie ma znaczenia, czy się napowietrzy podczas przygotowywania

Reply
Ania 7 grudnia, 2020 - 11:51 am

Czesc Rozkoszny ! Moj piekarnik niestety nie piecze bez termoobiegu bo zaczyna sie wtedy przypalac i musze wszystko robic z termoobiegiem. Czy w takim wypadku sernik wyjdzie? Jezeli tak to jak dlugo i w jakiej temperaturze piec? Pozdrawiam !

Reply
rozkoszny 8 grudnia, 2020 - 5:36 pm

Cześć, spróbuj 200 st. C!

Reply
Agnieszka 7 grudnia, 2020 - 1:46 pm

Rozkoszny, cześć!
Sernik wyszedł tak pyszny, że aż mnie wzruszył, naprawdę!
Mam tylko jedno pytanie – grzecznie upiekłam sernik w 220 stopniach (góra-dół), przy 35 minucie był tylko odrobinę zarumieniony po bokach, po kolejnych 8 minutach był już prawie zjarany przy brzegach, a środek pozostał blady. Czy masz jakieś rady, żeby góra karmelizowała się równomiernie? Piekarnik jest nowy, piecze zawsze super, zgodnie z przepisami.
Pozdrowienia,
Agnieszka

Reply
rozkoszny 8 grudnia, 2020 - 5:37 pm

spróbuj piec w 240 st C!

Reply
Ania 9 grudnia, 2020 - 6:47 am

Cześć!
Ja dopiero przed pieczeniem – mam pytanie, czy można go zrobić na innym spodzie? np takim, jak na tartę lub podobnym? Jeżeli tak, to spod z którego Twojego przepisu poleciłbyś?
Ślicznie dziękuje!
Ania

Reply
rozkoszny 9 grudnia, 2020 - 9:44 am

Cześć, spróbuj na tej, ale pewnie będziesz potrzebować połowy
https://www.rozkoszny.pl/tarta-cytrynowa-na-palonym-masle/

Reply
Ania 9 grudnia, 2020 - 12:26 pm

Rany, już chce mi sie tez ta tartę zrobić!:)
Dziękuje!
A jeszcze jedno pytanie, jak mogę:
– co proponujesz na ten sernik jako świąteczny akcent? Polewa czekoladowa z przepisu na sernik czekoladowy będzie OK? Czy to za ciężkie na ten sernik? Może jakaś inna byłaby lepsza?
– czy moż

Reply
Ania 5 stycznia, 2021 - 4:55 pm

Witam
Na którym poziomie (półce) piec sernik?
Czy jeśli mam ser twarogowy presudent (4 procent tłuszczu) i mascarpone to zawartość tłuszczu jest wystarczająca?
Ania

Reply
rozkoszny 6 stycznia, 2021 - 11:53 am

2 od dołu, proponuję wymieszać mascarpone i twaróg 50:50

Reply
Karolina 6 kwietnia, 2023 - 9:07 am

Hej! Czy w przypadku wykorzystania spodu z tej tarty powinno się ją podpiec przed wylaniem sera czy nie ma takiej potrzeby?

Reply
rozkoszny 6 kwietnia, 2023 - 12:17 pm

Tak, lepiej podpiec i wystudzić

Reply
uki 11 grudnia, 2020 - 3:32 pm

Przepis wydaje się być super, ale jaki ser(ek) byś użył jeżeli chciałbym mieć najbardziej zbliżóny efekt smakowy do Philadelphii ale bez stabilizatorów i niczego złego w składzie?
A co myślisz o połączeniu np Wielunia + mascarpone?

Reply
rozkoszny 11 grudnia, 2020 - 8:01 pm

Możesz połączyć 500 s twarogu sernikowego z 250 g mascarpone

Reply
Ewaa 18 grudnia, 2020 - 3:11 pm

A może być almette? Bo znalazłam taki zamiennik dla philadelphi?

Reply
rozkoszny 18 grudnia, 2020 - 7:43 pm

nie próbowałem, ale raczej nie, ma inną strukturę

Reply
Jowita 24 grudnia, 2020 - 7:59 am

No to ja się wyłamię… po pierwsze sernik jest potwornie słodki, po drugie ta słodkość w połączeniu z solą jest dla mnie mało atrakcyjna. Konsystencja jest przyjemna, ale smak nie.

Reply
rozkoszny 24 grudnia, 2020 - 12:47 pm

Nie określiłbym go jako potwornie słodki, aczkolwiek to deser, nie śledź 😉
Lekko słony posmak przy skarmelizowanym wierzchu przywołuje na myśl solony karmel – jeśli te klimaty nie należą do twoich, to pewnie i ten sernik nie przypadnie do gustu

Reply
JUSTYNA 12 grudnia, 2020 - 3:56 pm

Czy zamiast smietanki 36 mozna uzyc mascarpone????

Reply
rozkoszny 12 grudnia, 2020 - 4:12 pm

Można

Reply
Anett 16 grudnia, 2020 - 10:52 am

Ile ma być serka mascarpone ? Chce zmierzać z twarogiem sernikiem bo nie mam Philadelphii.

Reply
rozkoszny 16 grudnia, 2020 - 11:36 am

250g

Reply
Asia 17 grudnia, 2020 - 12:00 pm

wyglada cudownie, ale kusi mnie uzycie twarogu ze Strzalkowa i dosolenie do smaku. Prosze, doradz czy jednak lepiej trzymac sie kremowego serka? Zawsze problem z decyzyjnoscia 😀

Reply
rozkoszny 17 grudnia, 2020 - 1:54 pm

kocham Strzałkowski, ale tutaj najlepiej sprawdzi się serek kremowy

Reply
Ewaaa 17 grudnia, 2020 - 2:13 pm

Czy można zamrozić ten sernik? Jeśli nie, to ile wcześniej mogę go zrobić?

Reply
rozkoszny 17 grudnia, 2020 - 3:31 pm

Właśnie robię test z mrożeniem, więc dam znać później. Sernik smakuje najlepiej na dzień następny po przygotowaniu

Reply
Ewaa 18 grudnia, 2020 - 3:12 pm

To czekam z niecierpliwością na wyniki testu 🙂
Pozdrawiam ciepło, robisz super robotę 🙂

Reply
Paulina 17 grudnia, 2020 - 2:19 pm

Sernik przepyszny! Naprawde wychodzi zawsze, ostatnio zapomnialam dodac smietanki 36% i tez wyszedl wspaniały! Noi do tego ta prostota wykonania:)

Reply
rozkoszny 17 grudnia, 2020 - 3:31 pm

<3

Reply
Ola 18 grudnia, 2020 - 2:26 pm

wyłożyłam jogurt na sitku i nie wyciekła z niego serwatka – większość jogurtu po prostu przeszła przez sitko 🙁 rozumiem, że mam go po prostu dodać bez odsączania?

Reply
rozkoszny 18 grudnia, 2020 - 7:42 pm

albo sitko ma zbyt grube oczka, ale jogurt jest zbyt rzadki;
trudno dodaj taki

Reply
Marta 15 czerwca, 2021 - 4:56 pm

Ola pewnie już swój sernik dawno zjadła 😀 ale dla tych którzy czytają – ja odsączyłam na gazie takiej z apteki i duuużo serwatki wyciekło. Polecam ten sposób!

Reply
Michał 3 maja, 2024 - 11:03 pm

Prawda! Działa jak natura chciała 😀

Reply
Marta Kamińska 18 grudnia, 2020 - 9:34 pm

Czy tortownica do tego sernika musi być wysoka? Moja jest dosyć niska i boję się, że mocno wyrośnie podczas pieczenia i wycieknie z foremki :c

Reply
rozkoszny 18 grudnia, 2020 - 10:33 pm

standardowa, sernik rośnie ponad formę (jak suflet), więc niska się nie sprawdzi raczej

Reply
Karolina 19 grudnia, 2020 - 2:19 am

Witam , na którym poziomie od góry należy umieścić kratkę piekarnika ? Pozdrawiam .

Reply
rozkoszny 19 grudnia, 2020 - 12:45 pm

klasycznie drugim od dołu

Reply
Ula 19 grudnia, 2020 - 4:46 pm

Czekam na ostudzenie, na razie jedna głupotka moja 😀 mianowicie pomyślałam ze mogę wyłożyć formę osobno – spód i boki… Nic bardziej mylnego! bo trochę masy wylało się dzięki temu na połączeniu denka i boków, dobrze że to wersja mini-testowa przedświąteczna 😉

Reply
rozkoszny 19 grudnia, 2020 - 6:10 pm

następny sernik będzie już idealny!

Reply